Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

xtonyx, 13 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastycznosć silnika (w wersji oryg.) i wyciszenie. Przy 130km/h w aucie ejst naprawdę cisza i 2200 obr/min na 6 biegu. W zasadzie szum powietrza i opon zagłusza pracę silnika!!! Ogólnie auto posiadam od niedawna, jeszcze nie zdążyłem sie z nim dobrze zapoznać, trduno cokolwiek powiedzieć o usterkowości - odpukać nic sie nie dzieje.
Bardzo fajne auto, na razie jestem bardzo zadowolony. Dynamika, kultura pracy - to zalety. Takie sobie zawieszenie (przód), bez szału z ilością miejsca - to minus. W porównaniu z VW golfem mojego ojca (2001r 1,6 benz. jeździ od nowości) - W ŻYCIU BYM SIĘ NIE ZAMIENIŁ!
To najlepszy element tego samochodu. Silnik mega elastyczny, do tego moment obrotowy PRZEPOTĘŻNY (w moim egzemplarzu było 310 Nm - o 40Nm więcej niż podaje producent - mierzone na hamowni i 122 KM!) W tej chwili auto jest ustawione na 150KM i 340 Nm i naprawdę przy tak małym i lekkim samochodzie jest czym jechać! Kultura pracy bardzo dobra, na postoju stojąc z tyłu za samochodem w zasadzie nie słychać silnika!
Kultura pracy dobra, ale mogłoby być lepiej. Jak dla mnie skok dźwigni trochę za duży (idealnie jest w nowym seacie leonie) i precyzja też nie najlepsza. Ujdzie.
Tu niestety \"tak se\". Jakieś luzy z przodu mimo wymiany drążków wewnętrznych i ustawienia geometrii. Podobno \"te typy tak mają\" ale nieprzyjemnie słyszeć takie puknięcia przy wjeżdżaniu w każdą większą dziurę.
Zupełnie przyzwoicie. Do przodu bardzo dobrze, w bok jeszcze lepiej, do tyłu - jak to w autach tego typu - trochę słabiej, ale ujdzie.
Super! Mega schowki (w tym w podłodze!!) i podłokietnik - to jest to!
Trudno powiedzieć - jest wiosna wiec nie miałem jeszcze potrzeby używać intensywnie ani jednego ani drugiego.
Mam wersje 5 drzwi. Z przodu - bardzo dobrze. Z tyłu niestety mało miejsca, bagażnik też nie poraża, nawet komplet kół 16\" nie mieści się bez częściowego złożenia foteli.
Jak przy silniku - naprawdę jestem pod wrażeniem. Przy 130km/h w aucie PANUJE CISZA!
Trudno coś powiedzieć - jeszcze za mało przejechałem. Średnie spalanie wyszło mi 5,7 wg komputera (i wg tego ile wlałem też) na 1000km. Spodziewałem się jednak trochę mniej zwłaszcza że po mieście jeżdżę mało, żeby nie powiedzieć bardzo mało. Ogólnie staram się jeździć bardzo dynamicznie, jednak równocześnie z pełnym stosowaniem zasad eco-drivingu (hamowanie silnikiem, przewidywanie swiateł, bez jazdy gaz-hamulec).
Bardzo dobrze! Ludzie boją się \"francuzów\" (nie kupuje się aut na \"f\") i bardzo dobrze - cena nie jest sztucznie podbijana - dobre auto można kupić za rozsądne pieniądze! W zasadzie może powinienem tu napisać ze auto jest beznadziejne (żeby nie podnosić popytu i co za tym idzie - ceny? :PPP)
trudno powiedzieć - za mało przejechałem.
trudno powiedzieć - za mało przejechałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,2