Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Megane II Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie podałem dla LPG
Inne : nie miałem uciążliwych usterek
Uwzględniając cenę i to co za to otrzymałem z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć że auto jest świetne, nie jest idealne ,tył nadwozia nie wszystkim się podoba ,ale jest ono znacznie lepsze auto niż opinia o nim -przynajmniej 1,6 benzyna po liftingu (od 2006r)
Auto zakupiłem z przebiegiem 90000km z Niemiec -przez 5 lat i kolejne prawie 90000km wymieniłem rozrząd z kołem faz (dość wysoki wydatek) oleje,świece zapłonowe i nic poza tym -silnik jest bardzo trwały i oszczędny. Najlepiej o nim świadczy to,że jest produkowany do dziś (Dacia daster, Megane,Laguna 3)
Jedyny zarzut jaki mam to brak 6 biegu lub trochę za króikie przełożenie 5, żadnych awarii,biegi wchodzą dobrze, skrzynia jest cicha
Komfort wyższy jak w BMW e46 -przynajmniej w jeździe na co dzień, zawieszenie bardzo proste z przodu wahacz z wymiennym sworzniem, z tyłu belka z tylko 2 tulejami i sprężyny -nic prostszego nie ma. Ja wymieniałem 1 sworzeń, bardzo dobre hamulce,
Zawieszenie ciche i komfortowe, dobre wyciszenie auta,widoczność dobra, 2 podłokietniki ze schowkami, regulowany kąt podparcia zagłówków, super tempomat z ogranicznikiem prędkości -ustawiane wartości wyświetlają się na desce,
Schowki w podłodze, we wszystkich drzwiach, oryginalny uchwyt ręcznego,polecam auta z Hads Free (przyciski na wszystkich klamkach zewnętrznych) zamykanie,otwieranie odpalanie bez użycia karty.
Nie wiem jak jest na zwykłej klimie - klimatronik jest super. Nastawiasz temperaturę wciskasz przycisk auto i nic Cię nie obchodzi. Zimą lusterka grzeją wraz z tylną szybą,
Moja rodzina to 4 osoby - nie mamy problemu z jazdą nawet 500km.
Wyciszenie jest na wysokim poziomie
Dzięki instalacji LPG koszty paliwa są bardzo niskie. Najdroższym wydatkiem był rozrząd, Nie wiem czy auta przed liftingiem są takie same ale po lifcie nic się nie dzieje -wymieniając na czas olej (raz na rok lub 15000km) cewki mam Beru -takie były
silnik i skrzynia na 5, auto jest bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją, jest też bardzo bezpieczne
Po zakupie wymieniłem mikro styki w klamkach-80zł, podnośnik lewej szyby,kilka razy żarówki i pióra wycieraczek,linka ręcznego, żadnych problemów z kartą,
Brak a mam prawie wszystko ESP,tempomat, klimetronik,małą navi, czujnik deszczu składane lusterka ,4 szyby ele,

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V WT 115KM 85kW [l/100km]

8,4