Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

piter_pl, 13 lat temu
Silnik 1.6 16V WT 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Renault Megane II Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Wysoka kultura, cicha praca i super przyspieszenie (ok. 10s do 100km/h)
Auto jest idealne do codziennej jazdy po mieście i jazdy, od czasu do czasu, w dalsze trasy.
Równa praca, zero problemów i co mnie na początku najbardziej zaskoczyło - całkowita cisza. Przez pierwszy tydzień dodawałem gazu stojąc na światłach, aby upewnić się, że silnik jest włączony. Renault może się kojarzyć ze spokojem, ale spod świateł można zostawić w tyle większość aut i w 10s dojść do setki.
W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Biegi zmienia się łatwo i przyjemnie.
Jeśli po ponad 120 tyś km. nie zauważyłem żadnych luzów, nic nie stuka i nigdy nie wpadłem w poślizg to chyba lepiej być nie może.
Było by doskonale, ale tylna szyba jest trochę za mała.
Fantastycznie zaprojektowany. W środku również dużo miejsca - 4 osoby wracały z bagażami z lotniska (każdy miał podręczny+dużą torbę). Sporo schowków.
Klima mogłaby być trochę mocniejsza, ale poza tym ok.
Jak wspomniałem, miejsca jest bardzo dużo.
Silnik i wiatr słychać od 160 km wzwyż, a przecież w Polsce nie wolno tyle jeździć :)
Napraw praktycznie nie potrzebuje, tyle co wymiany oleju i filtrów co roku, świece co 60 tyś i rozrząd co 100 tyś km. Ale w mieście mógłby palić mniej niż 8l/100km, a w sumie nie udało mi się dojść do tego poziomu.
Super, zwłaszcza ceny używanych. Francuzy po kilku latach mocno tracą na wartości, co wynika chyba z tego, że kiedyś francuskie auta psuły się po kilku latach. Choć obecnie ta opinia jest całkowicie nie sprawiedliwa to jednak powoduje, że można te auta nabyć znacznie taniej niż np. niemieckie w tym samym wieku.
Wymieniałem rozrusznik po 100,000 km i konieczne było nabicie klimy bo całkiem już nie chłodziła.
Nigdy mnie nie zawiódł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V WT 115KM 85kW [l/100km]