Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Rok produkcji 2005
Renault Megane II Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
4+ jak dla mnie, wcześniej jeździłem skodą Oktawią 2003 r. i wygodniej i przyjemniej jeździ mi się meganką, jedynym minusem jest cholernie wielkie spalanie przynajmniej w porównaniu z w/w skodą..
wsteczny lubi nie wskoczyć
auto świetnie trzyma się drogi, kierownica jest bardzo czuła, zawieszenie daje radę
lakier bezbarwny schodzi
pedał gazu zbyt blisko bocznej ścianki
naprawdę przestrzenne
podczas jazdy miejskiej cichutko, jak auto stoi z włączonym silnikiem to w ogóle go nie słychać z wnętrza kabiny, także w pierwszych dniach użytkowania zdarzyło mi się wyciągnąć parę razy kartę na chodzie :) ale za to powyżej 140 km/h praktycznie nie da się rozmawiać
sporo rzeczy się psuje ale jeśli ma się czas i chęci to allegro i wymieniamy sami, a jeśli chodzi o poważniejsze usterki to części są dość tanie, pali jak smok, OC dość tanie.
nic lepszego za te pieniądze w tym segmencie nie znalazłem, no chyba, że ktoś woli 3-4 lata starszego golfa albo A3 z nie kręconymi przebiegami 180 tys. :) a tak na poważnie to megane 2 to chyba jeden z najtańszych 10-15 letnich kompaktów który można znaleźć krajowy, z sensownym wyposażeniem i w miarę niskim przebiegiem.
W ciągu ponad roku, spadła linka do drzwi, ręczny nie do końca odpuszczał, schodzi gumowe pokrycie części plastików wewnątrz itp. generalnie trochę tego jest, ale same "pierdoły" także jak ktoś lubi się bawić lub chce się nauczyć drobnych napraw na swoim pierwszym aucie zanim kupi sobie coś nowszego to auto jest znośne, ponieważ nic poważnego się puki co z nim nie stało.
puki co nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 98KM 72kW [l/100km]