Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

Okres użytkowania: 5 lat
Renault Laguna I Hatchback 2.2 D 84KM 62kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Mało pali.
Układ elektryczny : Klimatronik
Zawieszenie : nie na poslkie drogi na autostradzie sie plynie
Silnik : za słaby ja na 2,2 d tylko 83 konie
auto ładne i wygodne ale nie na polskie drogi i te problemy z elektronika..
Silnik głosny ale daje rade na trasie nawet przy 5 dorosłych osobach i pełnym bagazniku poleci 140 (trzeba go potrzymac na wysokich obrotach), chociaz nie jest to sprinter i trzeba miec duzo miejsca do wyprzedzania ,ponieważ jest to silnik Renault i to starej generacji czyni to czeste problemy z jego serwisem.Silnik jak dla mnie bardzo elastyczny.na 3 mozna jechać od 50 do 120.
Co do skrzyni biegów ja jestem z niej bardzo zadowolony gładziutko chodzi, gałka zmiany biegów lezy bardzo wygodnie w rece co w trasie jest wygodne .
Tutaj też nie moge powiedzieć złego słowa . Choć wiadomo ze francuskie auta nie sa na polskie drogi . Zawieszenie szybko mi padło i ciagle ładuje w nie kase .
Bardzo dobra do przodu troche problemów z widocznościa na boki z winy duzych słupków bocznych. W trasie nie da sie korzystac z wstecznego lusterka gdy siedzi wysoki pasazer na srodku tylnej kanapy.
Tutaj to jest tragedia mam wersje z klimatronikiem i stało sie z czego renault słynie czyli fatalna elektronika i padła mi klimatyzacja w zimei długo trzeba czekac na ciepłe powietzre w lato to juz tragedia (jak pisalem ciagle probelmy z elektronika)
Nie narzekam mam 180 cm wzrostu i wszedzie jest sporo miejsca na siedzenie problem jest wtedy gdy z tyłu siedzi trzech takich samych chłopów
powyzej 120 trzeba podnieść głos jesli che sie cos powiedzieć do drugiego pasazera ponizej tj. do 100 jest naprawde niezle
powiem szczerze ze tak sobie czasem trzeba włozyc troche kasy by znowu sie cieszyc jazda tym autem
Wieczne i czeste problemy z elektronika (klimatronik)
Słabe zawieszenie jak na polskie drogi szybko sie wybija i trzeba ładowac kase w jego naprawe .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 84KM 62kW [l/100km]

6,8