Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic

Dariusz Czerlonek, 1 miesiąc temu
Silnik 1.6 16v E85 eco2 110KM 81kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.6 16v E85 eco2 110KM 81kW 2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy : Hamulec postojowy
Inne : klimatyzacja
To mój drugi Grand Scenic i jestem mega zadowolony. Kupiłem w idealnym stanie jako 5 -letnie auto z dużym, bo 220 tys przebiegiem. Wygodny, pojemny, super autko rodzinne. Nigdy mnie nie zawiódł. Spalanie bardzo niskie jak na takie auto, a dynamika konkurująca z benzyniakami, a nawet lepsza. Usterki owszem się zdarzały, ale które auto ich nie ma. Najbardziej irytująca była usterka elektrycznego hamulca postojowego, po prostu silniczki i wiązki elektryczne warto sprawdzać i wymieniać wcześniej. Przy tym przebiegu nie odczuwam zużycia silnika, nie kopci, dynamika ciągle ta sama, zużycie paliwa też bez zmian.
Rewelacja, dynamiczny, oszczędny, zero problemów
brak uwag
powyżej 302 tys wymiana tylnych sprężyn, 360 tys przednie plus wahacze
bez uwag, mimo odprysku lakieru, np. na masce, korozja nie postępuje powyżej
widoczność bardzo dobra w każdym kierunku dla osoby 158 cm (żona) jaki i dla mnie - 182 cm
Wentylacja i ogrzewanie jest bardzo dobre, mankamentem jest klimatyzacja, bez której szyby parują, a latem bardzo nie komfortowo się podróżuje. Niestety dwukrotnie mi się popsuła
Przestrzeń przy 5-ciu osobach jest wystarczająca, natomiast dla siedmiu trochę robi się ciasno
Auto jest wystarczająco wyciszone
Najpoważniejszą usterką był elektryczny hamulec postojowy, gdyż blokował koło. Sprężarka klimatyzacji była z kolei najkosztowniejszą usterką.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v E85 eco2 110KM 81kW [l/100km]

7,2