Ocena kierowcy - Renault Arkana SUV

Silnik 1.3 TCe 140KM 103kW
Rok produkcji 2022
Przebieg: 1 000 tys. km
Renault Arkana SUV 1.3 TCe 140KM 103kW od 2021 - Oceń swoje auto
Jestem użytkownikiem Renault Arkana od miesiąca w tym czasie przejechałem nieco ponad 1200 km. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne szczególnie dotyczące skrzyni biegów /pierwszy samochód z automatyczną skrzynią biegów/ której to z pewnych względów dość się obawiałem. Nieco ograniczona widoczność do tyłu podczas cofania jest kompensowana przez kamerę cofania. Dość dynamiczny silnik do codziennego poruszania się, ale osobom poszukującym sportowych wrażeń raczej nie przypadnie do gustu.
Dynamiczny do swojej pojemności, pełen moment obrotowy dostępny już w okolicach 1800 obr./min.
Płynnie dobiera przełożenia, choć przy delikatnej jeździe może ciut za szybko zmienia biegi.
Pewne prowadzenie dość dobra informacja zwrotna co dzieje się z przednimi z kół.
Modna stylistyka choć nie każdemu przypadnie do gustu, dla zwolenników stylistyki suva cupe samochód za ułamek ceny modeli marki premium.
Minusem widoczność do tyłu przez tylną szybę, kamera cofania częściowo kompensuje ten minus.
Wszystkie włączniki w zasięgu wzroku dość intuicyjna obsługa.
Co prawda nie miałem jeszcze okazji podróżować zarówno w skrajnych temperaturach ujemnych jak i w upałach, ale widzę że system ogrzewania dość wydajny plus kanały wentylacyjne do drugiego rzędu foteli.
Podróżujemy maksymalnie w trzy osoby, nikt nie narzeka na brak miejsca, jednak obiektywnie będę mógł wypowiedzieć się po pokonaniu jakiejś dłuższej trasy póki co nie było okazji.
Tylko przy zmuszeniu silnika do nieco większego wysiłku możemy usłyszeć jego pracę, na postoju przy pracującym silniku jedynie widok obrotomierza przekonuje nas o pracy silnika.
Na tą chwilę ciężko cokolwiek powiedzieć, ale być może za jakieś 10k powrócę z korektą opinii.
Dla zwolenników takiej stylistyki mamy samochód za ułamek ceny którą musieli byśmy zapłacić za którąś z marek premium.
Na tą chwilę brak i mam nadzieję że tak pozostanie bardzo, bardzo długo :)
Za krótki przebieg, mam nadzieję że po pokonaniu 100k dalej pozotanie ten sam status.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 140KM 103kW [l/100km]

Renault Arkana SUV