Ocena kierowcy - Renault Arkana SUV Facelifting

Mike1995, 13 dni temu
Silnik 1.3 TCe Mild Hybrid 158KM 116kW
Rok produkcji 2024
Renault Arkana SUV Facelifting 1.3 TCe Mild Hybrid 158KM 116kW od 2024 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Inne : intuicyjny system multimediów, perfekcyjnie działający Apple Car Play
Inne : Ze względu na błąd oprogramowania, czasami kierunkowskazy żyją swoim życiem na desce rozdzielczej (na zewnątrz działają poprawnie)
Daję najwyższą możliwą ocenę - auto jest po prostu w porządku. Dynamika wystarczająca, jakość wykonania wnętrza bardzo dobra i wygodne fotele. Jeżdżę wersją Esprit Alpine, wyposażoną maksymalnie z wykluczeniem szyberdachu. Póki co jestem zadowolony, nie mam na co narzekać. Za kwotę 150 tys. ciężko jest znaleźć samochód, który oferuje więcej i jednocześnie nie jest wizualnie do bólu nudny.
Jak na podwyższony samochód prowadzi się świetnie i nie buja się jak ponton w zakrętach.
Wystarczająca i tu na pewno dużo pomaga system kamer 360 stopni, jeżeli manewruje się w wąskim miejscu. Brak tylnej wycieraczki w moim przypadku zupełnie nie przeszkadza.
Jest w porządku, chociaż podłokietnik mógłby być regulowany na wysokość. W bagażniku na plus podwójna podłoga i szkoda, że brakuje haczyków na zakupy.
Przy 140kmh nie ma problemu z prowadzeniem rozmowy bez podnoszenia głosu. Ze względu na plastikowe nadkola, można się czasami najeść strachu jak koło zabierze jakiś kamyk z drogi i narobi hałasu.
Zanim wybrałem Arkanę, obejrzałem multum samochodów. Renault dość uczciwie wyceniło Arkanę i nie ma się poczucia, że chcą klienta zrobić w bambuko - marka budżetowa, więc gdzieniegdzie da się poczuć oszczędności.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe Mild Hybrid 158KM 116kW [l/100km]

Renault Arkana SUV Facelifting