Ocena kierowcy - Peugeot Partner I

dziubin, 15 lat temu
Rok produkcji 1997
Peugeot Partner I 1.4 75KM 55kW 1996-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Ogólnie ocena autka jest POZYTYWNA. Pojazd jest już troszkę na rynku, zdążył się obyć, poprzedni właściciel zapewne zmagał się z większymi drobnymi problemami. Jest przestronny, ma dużo schowków, wygląda dosyć sympatycznie i prowadzi się nie najgorzej. Nie posiadam wspomagania, ale nie jest dla mnie problemem ukręcenie nawet w miejscu. Idealny do firmy... jako pojazd rodzinny, nie wiem czy bym się zdecydował.
Silnik mam nie 1.4 a 1.1 :) tiaaa, były niestety takie, na razie nie sprawia problemów, nie jest też jakoś przesadnie głośny. Nie chciałem diesla, więc mam - benzyniaka z silnikiem malucha :) niemniej jednak, daje radę. Maksymalna prędkość na autostradzie 140km/h - nie jest źle.
Mój egzemplarz ma swoje lata, ogólnie skrzynia lata dość lekko, ale mam problemy ze zmianą biegów. Głównie z wrzuceniem jedynki. Drążek zmiany biegów ok, troszkę też przeszkadza strasznie krótka 1 i 2, w zasadzie tylko do ruszania. O dziwo - przy 50km/h można śmiało wrzucać piąty bieg.
Auto jest miękkie, do tej pory nie miałem francuza - więc jestem oczarowany (zwłaszcza, że autko dostawcze, dwuosobowe) Niestety, przy naszych drogach ta miękkośc pewnie wyjdzie mi bokiem, nie mniej jednak - jest komfortowo.
Duża szyba przednia, duże lusterka boczne, jest ok. Beznadzieje co prawda lusterko wsteczne, widziałem w nim tylko ramkę oddzielająca okna (ale teraz auto oklejone i nic już nie widać) Słupki wbrew obiegowej opinii - mi osobiście nie przeszkadzają.
Brak jeszcze doświadczenia, ale spalanie nie będzie należało do najmniejszych. Spodziewam się około 8 litrów... dodam, że jeżdżę tylko na mieście. Oczekiwałem mnie po tak małym silniczku (nie jeżdżę z dużym obciążeniem)
Nie ma jeszcze zimy, więc nie wiem jak grzanie, z rana rozgrzewa się dosyć szybko, ale nie uświadczyłem jeszcze temperatur ujemnych. Chłodzenie działa bardzo sprawnie. Dmucha dosyć mocno i wyraźnie... Tylko ciężko je poprawnie ustawić.
Auto mimo, iż z zewnątrz nie wydaję się takie ogromne w środku oferuje bardzo dużą przestrzeń. Pasażer, choćby największy nie puknie w nas kolanem :)Przestrzeń bagażowa - duża.
Nie wiem czego można oczekiwać po dwu osobowym aucie dostawczym. Jest głośno, czasem coś z Tyłu kipy piszczy, brzęczy. Silnik jest wygłuszony ale i tak go słychać. Przy prędkości >100 nie da się już normalnie rozmawiać, można jeszcze słuchać radia.
Brak mi informacji, z pewnością autko nie będzie bezawaryjne... bo ma już swoje lata. Co prawda znajdą się tacy, którzy oczekują czasem po 12letnim aucie - rewelacji jak w nowym. Mnie osobiście koszt zakupu auta do jego możliwości wydaję się korzystny. Ceny części nie przerażają, raczej należą do najtańszych, dużo zamienników (poza Tym, wszystko identyczne z Berlingo)
Auto kupiłem za 5000 zł, rocznik 1997. Na razie nie mam żadnych pilnych usterek. Zresztą nie wiem czy jest sens cokolwiek naprawiać, jeżeli pojeździ ze dwa lata - spokojnie go oddam na szrot. Byleby nigdy jakoś specjalnie nie zawiódł.
Nie miałem jakiś większych problemów. Głównie elektryka i problemy z oświetleniem. Na szczeście w autko wszystko jest praktycznie na wierzchu, więc nie trzeba się strasznie gimnastykować aby cokolwiek wymienić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

Peugeot Partner I