Ocena kierowcy - Peugeot 508 II SW PHEV

Mateusz, 4 dni temu
Silnik Hybrid 225 PHEV 225KM 165kW
Rok produkcji 2020
Peugeot 508 II SW PHEV Hybrid 225 PHEV 225KM 165kW 2019-2023 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Nie miałem żadnych problemów z elektroniką w tym aucie, a sądziłem, że będę miał.
Karoseria : Mycie auta w kolorze biała perła to dramat, już mi się nawet nie chce go myć.
To fajne auto. Ma swoje wady, ma sporo zalet. Jednak nie żałuję wydanych pieniędzy bo kupiłem je w prawie maksymalnym pakiecie za 175 tysięcy złotych. Skoda kosztowałaby prawie 50 tysięcy więcej a BMW ponad 120 tysięcy więcej.
Silnik jest elastyczny i przyjemny, nie wyje, łatwo wchodzi na obroty. Brak problemów z eksploatacją.
Skrzynia czasem zawodzi, samochód potrafi z nieznanych przyczyn zbyt późno reagować na pedał gazu, szczególnie przy niskich prędkościach.
Lekki i przyjemny, nie jest to sportowe auto więc precyzja czasem pozostawia nieco do życzenia ale parkuje się nim łatwo i przyjemnie. Asystent jazdy całkiem nieźle daje sobie radę z utrzymywaniem się na środku pasa.
Rdzy nie ma, generalnie jest dobrze... ale, mój egzemplarz jest w kolorze biała perła (swoją drogą to najdroższy lakier) i jego mycie to koszmar, nawet ceramika niewiele tu pomaga i zupełnie tego nie rozumiem. Najchętniej okelil bym auto folią ale za kilka lat pewnie je sprzedam więc teraz szkoda mi już kasy. Lakier łatwo się też rysuje... Nie wiem tylko czy to wina Stellantisa bo EU wprowadziło wiele regulacji w tym zakresie i kiedy jeździłem BMW 2 w tym samym kolorze widziałem dokładnie te same problemy.
Słupek A jest dość szeroki ale generalnie jest nieźle, w kombi jak to w kombi widoczność do tyłu jest słaba a kamera w tym samochodzie to dramat, ale już boczne lusterka dają radę i same regulują się podczas cofania. Generalnie jest dobrze ale mogło być lepiej.
Nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Nie brakuje mi w tym aucie niczego, zarówno krótkie jak i dalekie podróże to przyjemność.
Jest bardzo dobrze, automatyka klimy działa świetnie a auto musiało być odgrzybione dopiero po 4 latach eksploatacji.
To auto nie jest wielkie, ale jest duże, wysocy kierowcy mogą mieć problem z tym jak ustawiony jest fotel względem kierownicy. Ja mam 183cm i jest w sam raz.
W tej klasie nic lepszego w kwestii ciszy nie znajdziesz. Skoda superb może się schować.
Chyba standard, serwis średnio wyszedł mi za 1300zł rocznie i moim zdaniem za nowe auto tej klasy to uczciwa cena.
Jak pisałem już wyżej, moim zdaniem najlepsze auto które można kupić za te pieniądze. Zniżki są większe niż w VAGu.
Raz zawiesił mi się komputer i musiałem odłączyć akumulatory których jest aż 3 ale pomocny pan z serwisu sam opisał mi jak to zrobić przez telefon więc spoko.
Brak jakichkolwiek usterek l, auto jeździ do dziś bez żadnych grubszych awarii

Pb - zużycie paliwa dla silnika Hybrid 225 PHEV 225KM 165kW [l/100km]

3,8