Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan Facelifting

Piotr, 6 dni temu
Silnik 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Peugeot 508 I Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Posiadam samochód od zaledwie kilku miesięcy jednak mimo tak krótkiego czasu użytkowania zauważyłem kilka denerwujący h mnie mankamentów. Po pierwsze (co najbardziej irytujące) zagłówki przy fotelach są bardzo niewygodne. Nie wiem jak to możliwe że nie zwróciłem uwagi na to przy zakupie samochodu ale poprawne ustawienie zagłówka tak aby trzymać głowę prosto w osi ciała jest praktycznie nie możliwe. Wydaje mi się że ten fotel wraz z zagłówki em został zaprojektowany z myślă o osobach które mają krzywy kręgosłup i wygodnie i się siedzie w takiej dziwnej pozycji. Ponadto samochód posiada niewiele schowków na drobiazgi a te które są, są niewielkie. Schowek od strony pasażera technicznie mógłby mieć z 2-3 razy więcej miejsca i zupełnie nie rozumiem czemu jest on tak mały.
Silnik w odczuciu jest bardzo słaby i ledwo nadaje się do komfortowej jazdy. Samochód nawet po wciśnięciu gazu w podłogę przyśpiesza leniwie, a reakcja na gaz jest bardzo długa że względu na sporą turbo-dziurę. Spalanie również nie należy do najniższych. Nie wątpię że da się zejść do poziomu w okolicach 4,5l/100km jednak jeśli chcemy jeździć bardziej dynamicznie musimy liczyć się z spalaniem w okolicach 7l/100km. Przy prędkościach autostradowych w okolicach 140km/h spalanie również wynosi około 7l/100km. Nie wypowiem się w kwestii awaryjności bowiem mam zbyt krótko ten samochód.
Wyciszenie jest dość dobre. Zdecydowanie lepsze od tego które miałem wcześniej w Opel Astra H. W samochodzie podczas jazdy jest względnie cicho. W mojej opini jest dabrdzo dobrze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 BlueHDi 120KM 88kW [l/100km]

Peugeot 508 I Sedan Facelifting