Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

P.J. Erich5@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 407 Sedan 1.6 HDi FAP 109KM 80kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Świetne radio MP3 i nagłośnienie w standardzie.
Gdybym miał pod maską 2 litrowego diesla dałbym doskonale. 1.6 HDI jest dobrze. Utrudnienia związane z widocznością i dużym promieniem skrętu są rezultatem pięknej linii a jak wiadomo piekno nie zawsze idzie w parze z praktyką :).
Troche za mały do tego samochodu. Brakuje 6 biegu. Powyżej 130km/h czujesz się jakbys jechał co najmniej 200km/h
Czasami nie do końca wskakuje wsteczny. Poza tym oki.
Po prostu bajka.
Słaby punkt. Wielka przednia szyba sprawia pozytywne wrażenie ale przydługie słupki są bardzo uciążliwe, gdyż masz dużą strefę martwą i musisz doglądać przez szyby boczne. Szyba tylna ok ale jest kiepsko przy parkowaniu (podniesiony tył)- gorąco polecam czujnik parkowania który załatwia sprawę. Lusterka ładne ale chyba zbyt małe. Przydałyby się czujniki na przód gdyż ze względu na długi nos i duży promień skrętu łatwo coś \"zamieść\"
Jest świetnie, wykończenia bardzo ładne i dobrze spasowane. Mam wersje \"Grand Prix\" natomiast w \"Presence\" jest dużo gorzej.
Klimatyzacja działa doskonale. Brakuje podgrzewanej przedniej szyby (wstawałbym 10min później:)).
Doskonale ale tylko dla mnie i mojej rodziny. Jestem wysoki (189cm) i z przodu jest \"Exellence\". Z tyłu dla mojej Żony (165cm) jest w sam raz. Synek wymiata w foteliku więc luz. Dla większych osób z tyłu miejsca jest za mało. Jazda w pięć dorosłych osób to koszmar rodem z marki segmentu compact.
W jeździe miejskiej i w trasie do 130km/h jest doskonale. Powyżej tej prędkości jest kiepsko (tak mały i wyżyłowany silnik to troszkę nieporozumienie).
Jeżdze głównie po mieście i mam średnie spalanie około 7-8l (o pół litra mniej niz w poprzednim 2 litrowym 406. Jest dobrze aby było doskonale niezbędny jest 2,0 HDI. Poza wymianą opon nie miałem doświadczeń z serwisem.
Za takie pieniądze (78000) autko takiej klasy i w takim wyposażeniu są bezkonkurencyjne. Za 80 000 można dostać biedną 105 konną Octavię w dieslu w wersji Ambiente (w której nie ma nawet radia - rozpacz. Myślę że mało ludzi ma świadomość ile kosztuje w tej chwili 407.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi FAP 109KM 80kW [l/100km]

6,9