Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

ROBERTu, 16 lat temu
Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny, ekonomiczny, cichy. Spalanie, z obciązeniem klimatyzacją i nie ekonomiczną jazdą, nie przekroczyło 6 l/100km.
Super samochód dla całej rodzinki i nie tylko. Nie będę powtarzał tego, co już napisałem, A to cofanie? - Cóż, nie ma prawdziwej róży bez kolców.
Zadbany pracuje cicho, równo i bardzo elastycznie, na najwyższym biegu można jechać miejskie 50 km/h ale w razie potrzeby nawet powyżej 150 km/h. Najwyższy moment obrotowy między 2300 a 3000 obr/min. i najwyższa moc (ok.110 KM) przy 4000 obr/min. zapewnia spokojną jazdę, jak z automatyczną skrzynią biegów.
Z takim przebiegiem, jaki ma mój pug, życzę każdemu tak precyzyjnej skrzyni. Warunkiem, oczywiście, jest odpowiednie traktowanie :). Oczywiście opinia nie dotyczy, samochodu sportowego, bo sedan takim nie jest i skrzynia ma zapewnić mi komfort podróży.
Rozstaw kół trafia w koleiny, których jeszcze w Polsce nie brakuje, więc jedzie się pewnie, bez skakania "po muldach" :) Właściwie, to nie jedzie, tylko płynie, nawet średniej wielkości uszkodzenia jezdni wygładzane są tak, że pasażerowie nie skaczą pod sufit.
We wszystkich kierunkach bardzo dobrze, tylko do tyłu kiepsko, bagażnika w ogóle nie widać, cofania trzeba się nauczyć.
Wszystko pod ręką, zegary czytelne, bez szaleństw wzorniczych. Firmowe radio z regulacją przy kierownicy i czujnik deszczu. Praktyczność nade wszystko.
Klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie bardzo dobrze, jedyny minus za kiepsko zaprojektowane nawiewy na nogi pasażerów z tyłu. Umieszczenie przed fotelami przednimi nie spełniają swojej roli. Konieczna jest przeróbka, co niedługo uczynię.
Wszędzie dużo miejsca. Mam 180 wzrostu i po zajęciu wygodnej pozycji za kierownicą, mogę usiąść za fotelem kierowcy i daleko mam do oparcia pierwszego fotela.
Przy prędkości 120 km/h, można spokojnie rozmawiać nie podnosząc głosu, nawet z pasażerami na tylnej kanapie. Silnika, praktycznie, nie słychać.
HDI super oszczędny. Na trasie Kołbaskowo - Lublin spalił poniżej 5,8l/100km, przy tym włączone wszystkie elektroniczne czujniki i klimatyzacja, a jazda nie była oszczędna ;). Przeglądy zawsze w serwisach kosztują, dlatego korzystając z forum www.406-klub.pl zrobiłem generalny remont razem z kolegą. Wszystko proste, bez kombinacji.
Dla mnie zakup życia, taki samochód, z tak bogatym wyposażeniem w cenie... moja tajemnica, to prawdziwy rodzynek.
Dla zasady taka ocena, bo zawsze, jakiś drobiazg odmówi pracy, jak w każdym samochodzie.
Nigdy nie stanąłem "w polu", bo samochód się zepsuł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]

5,7