Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Zadowolony Bartek., 18 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 406 Sedan 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Mam nadzieję, że jak mi się kiedyś trafi hdi to będzie równie ok bo jak nie to kit z takim biznesem. Zrobie temu kapitalkę i dalej z zadowoleniem będę śmigał.
trochę muli na niskich obrotach jak jest włączony wysoki bieg dopuki nie załączy turba. Mogło by być trochę lepiej, ale idzie przywyknąć.
biegi wchodzą elegancko, żadnych zgrzytów, ani niemiłych niespodzianek.
to jest po prostu francuz. Wygoda, komfort. Po przejeczaniu 1300km na jeden raz z bardzo któtkimi przerwami na toaletę i czujesz się doskonale jak przed podróżą.
nic dodać nic ująć. Jest ok.
super. Jestem zadowolony
jeśli ktoś powiedział, że francuz nie grzeje lub przy klimie nie chłodzi to skłamał okrutnie.
mam 191 cm wzrostu i z przodu za kierownicą nie mam potrzeby odsówania fotela zupełnie do tyłu. Jest ok. Z tyłu jeszcze nie jechałem, ale wizualnie też nie jest najgorzej, a bagażnik co chcesz przewozić połowę wrocławskiego zoo. Spoko zmieści się. Zostanie jeszcze miejsce na tygodniowe zakupy w hipermarkecie. Nie można narzekać.
Na wyższych obrotacz faktycznie trochę słychać rasowy odgłos pracy dieselka. Ale to jest przeciesz przyjemność. Przy prędkości do 120-130 km/h to jest przyjemne pomrukiwanie.
zatankowałem pod korek. Weszło 70 litrów O.N. przejechałem na tym jak narazie ok. 700km 95% w cyklu miejskim wskaźnik na tablicy poziomu paliwa pokazuje mi jeszcze równo połowę zbiornika. Weź do ręki kalkulator, albo policz w pamięci nie wyjdzie inaczej jak 5 litrów. Jak ktoś jest bardziej wymagający przy silniku 1900cm no to nie ma o czym mówić. Przecież to rewelacja. To ile on spali na trasie przy jeździe ekonomicznej???Jakie ceny napraw tego nie wiem bo nie chce sie zepsuć. I niech tak zostanie.
Kupiłem używkę. Mogłem więcej wytargować, ale to już muj problem. Mimo wszystko nie jest źle.
Przychodzę rano lub kiedykolwiek. Przekręcam kluczyk i pali jak benzynka. Od pierwszego kopnięcia. Garażowany pod chmórką.
Nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]