Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 406 Sedan 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Być może trafiłem trefny egzemplarz Generalnie miło mi go prowadzić - jeżeli nie szwankuje co się ostatnio częściej zdarza ale zbyt dużo zdrowia mnie kosztował Ogólnie jeżeli szukasz samochodu na którym mógłbyś polegać poszukaj paska albo volvo (przed fuzją z fordem) lub dokładnie (z lupą w ręku) go prześwietl
Silnik mocując się tylko z kierowcą jest żwawy, elastyczny, bardzo kulturalny - świetnie wygłuszony, jadąc wypełnionym autem zmienia się tylko to że przestaje byc dynamiczny a wyprzedzanie jest bardziej (znacznie) stresujące
Zdarzają się zgrzyty, wsteczny czasem wypada ale umiejscowienie - ergonomia, przełączanie, skok - całkiem przyjazne
Dosyć szerokie słupki z przodu zmniejszają widoczność. Niewielka tylnia szybka też nie jest sprzyjająca. Wysoka krawędź bagaznika utrudnia oszacowanie odległości.
Klima działa bez zarzutu. Szybko sie nagrzewa w zimie.
Zarówno pasażerowie z przodu i z tyłu maja dużą przestrzeń. Podrużuje się w komfortowych warunkach.
Komora silnika dobrze odizolowana od wnętrza. Bardzo dobrze zaprojektowany pod względem dzwiękowym układ wydechowy. Opływowa sylwetka przy wyższych prędkościach nie ma głośnych zawirowań.
Spodziewałem się, że diesel będzie mniej palił i ze będzie to auto mniej awaryjne.
Zawieszenie - na dystanisie 30000 km zmieniane dwukrotnie łączniki stabilizatorów (4 *40 złotych), sworzeń wachacza prawe tylne, Generalne zawieszenie jest delikatne. Elektronika - padły zegary, przycisk ogrzewania tylnej szyby, sterowanie prawą szybą - elektryczne, szęsto padały świece żarowe - na poczatku. Łącznie te drobiazgi strasznie zniechęcające (o wielu zapomniałem)
Kilka razy zawiódł - sterowanie elektroniką silnika - wymiana komputera, główny sterownik ABS, kilka razy sakoczył mnie w trasie odmawiając posłuszeństwa Generalnie pomimo wygody, sylwetki ergonomii - mam go serdecznie dość

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

7,8