Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Silnik 2.0 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 406 Sedan 2.0 16V 132KM 97kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawdę wyjątkowo komfortowy samochód.
Układ hamulcowy
Układ elektryczny : wrszystko się sypie
Zawieszenie
Chciałbym podzielic się z państwem opinią o Peugeocie 406. Moim zdaniem jest to całkiem ciekawa propozycja dla ojca z dwójką dzieci. Cena tego auta również nie jest wygórowana. Szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak komfortowym autem tej klasy. Zawieszenie pięknie tłumi nierówności i płynie po drodze jak statek. Silnik 2.0 zapewnia wystarczające osiągi do spokojnej jazdy. Niestety auto jest awaryjne. Cały czas trzeba coś przy nim robic. Nie wiem może to mój egzemplarz jest wadliwy?
Silnik jest ok do spokojnej jazdy. Niestety do 3 tyś jest muł. Powyżej jest pięknie. Wysoka kultura pracy ładny dzwięk i stosunkowa bezawaryjnośc tego podzespołu. Zimą pojawiają się problemy z odpalaniem.
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie i przyjemnie. Jednak prowadziłem kiedyś BMW kolegi niski model serii 3 z 1995 i to jest nie porównywalnie lepsza skrzynia od tej peugeotowskiej.
Co tu dużo mówic awaryjny jednak daje dużo frajdy.
Z miejsca kierowcy ok.
Wszystko na swoim miejscu.
Mam wersję z klimatyzacją przez co wsiadanie do samochodu nawet latem jest przyjemnością.
Bardzo dużo miejsca na nogi z tyłu i z przodu. 5 z plusem.
Całkiem nie źle. Na autostradzie słychac silnik, ale to nie wada w końcu 2.0 wolnossący.
Zużycie paliwa przeciętne za to ceny przeglądów i napraw naprawdę niskie w porównaniu z niemiecką konkurencją.
Wątpię aby w tej cenie można było kupic coś równie ładnego, mocnego i komfortowego u niemieckiej konkurencji. Moim zdaniem jedyny konkurent dla tego auta to Alfa Romeo 156. Można by również myślec o japończykach ale to już inna klasa pod względem komfortu.
Najgorsza jest elektronika immobilaizery i cała ta reszta. Kiedy zaczęło mi się to psuc pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika i wyciął to wszystko.
Nie jest tak strasznie ostatnio robiłem tylko cały układ kierowniczy, hamulcowy i zawieszenie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 132KM 97kW [l/100km]

7,9