Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

tomek, 16 lat temu
Silnik 2.0 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 406 Sedan 2.0 16V 132KM 97kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zapewniając tak wysoki komfort jazdy myślałem że na szybko pokonywanych zakrętach będzie jechał niepewnie - nic podobnego, bardzo pewnie jedzie też na zakrętach. Mało tego - częsci są tanie, elementy można kupować nie w całości tylko poszczególne zużyte elementy - najczęściej łączniki stabilizatora której juz raz były wymieniane w tym aucie po 100 tys km. To zawieszenie powinno byc wzorem
Układ elektryczny : szyba elektryczna kierowcy
jeden z ostatnich wspaniałych udanych kultowych samochodów bez przeładowania elektroniką. Nie sprzedam go - jeżdzę do końca jego żywota bo to naprawdę udane auto.
wysoka kultura pracy i dobra elastycznośc. Ciągnie od samego dołu. Nie ma żadnych wyskoków mocy w sam raz do rodzinnego samochodu. Nie trzeba go wysoko kręcić żeby mieć moc. Przyspieszenie też dobre, szczególnie podczas wyprzedzania na trasie można nim wyskoczyc do przodu.
całkiem ok, jedynie problemy ze wstecznym się zdarzaja - tzn nie chce wejśc za 1 razem.
Idealny kompromis między komfortem a precyzją prowadzenia. Niemcy i japońce mogą się uczyć od francuzów !!! Głupia moda z zachodu na twarde zawiedzenia psuje coraz bardziej komfort z jazdy. Kto normalny ściga się po naszych drogach na zakrętach? To że na twardym zawieszeniu zakręt na równym torze przejadę szybciej o 0,1 sek szybciej nie powinno interesować normalnych użytkowników. Na nasze drogi tylko francuskie zawieszenia.
ok chociaż nie wiem po co ten dział. Na co dzień jeżdzę tirem, uważam jak ktoś nie radzi sobie z manewrami zwykłym autem osobowym powinien jeździć tylko na rowerze.
ok
ok
naprawdę wygodne i przytulne wnętrze.
bardzo dobre jak na 10 letnie auto.
tutaj przeciętnie ale co wymagać, pali jak każdy 2 - litrowiec
bardzo szybko francuzy tanieją, co bardzo sobie chwalę.
szyba elektryczna kierowcy nie zamyka się na "raz" tylko po trochu. Poza tym jeszcze w nim nie robiłem. Nawet klima do której nikt przez 10 lat nie zaglądał - nadal działa !!! (nie jestem zwolennikiem klimy - bóle gardła) wcześniejsza corolla 1997 roku miała więcej ustarek niż peugeot a miałem ją od nowości !!!!
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 132KM 97kW [l/100km]