Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Nieryl, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 406 Sedan 1.8 16V 116KM 85kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na dość ciężkie auto - spalanie jest na wieęcej niż zadawalającym poziomie. Mając samochód 4 lata i po zrobieniu 70 tys. km - żadnych problemów z silnikiem (jak również z resztą podzespołów). W sumie musiałem wymienić górną łapę silnika, silniczek krokowy od wolnych obrotów i gałkę kierunkowskazów. Polecam auto, chociaż np. wózek dziecięcy (troszkęwiększy niż inne) nie wszedł do bagażnika, troszkę ciasne wejście.
Układ elektryczny : Radio, przy ok. 170 tys. km zawiesza się i nie daje się włączyć. Konieczne wyjęcie bezpiecznika i wszystko wraca do normy (problem wystąpił 2 razy).
Silnik bezawaryjny i oszczędny. Łatwy w obsłudze, z uwagi na dużo miejsca w komorze silnika.
Biegi generalnie wchodzą bardzo łatwo. Przy zimnym silniku, w zimie - mam problem z wrzuceniem jedynki, ale sądzę że to wina oleju w skrzyni, który jest niewymieniony od nowości.
Zawieszenie dość miękkie, ale bardzo komfortowe.
Bardzo dobra widoczność dookoła samochodu.
Generalnie samochód bardzo wygodny, chociaż przydało by się lepsze trzymanie boczne foteli (z przodu) na zakrętach. Siadając na przednich fotelach ma się wrażenie że są bardzo miękkie w porównaniu do Corolli i Passata, ale mimo to - po dystansie 1600 km (Anglia-Polska) wysiadam z auta jedynie z bolącą stopą :-( a nie z kręgosłupem i tyłkiem
Przy niskich obrotach samochód bardzo cichy, natomiast po ok. 3500 obrotów - jest już mniej komfortowo.
Jeśli chodzi o pieniądze wydane na samochód to usytuował bym go w czołówce. przez 4 lata nie miałem poważnych problemów. Nawet te drobne nie były bolączką (łapa silnika, gałka kierunkowskazów, silniczek krokowy wolnych obrotów). Pod tym względem samochód zasługuje na 6-kę. Być może moja ocena jest trochę nieadekwatna do Polskich realiów (mieszkam w Anglii), ale poza kwestią zawieszenia - nie sądzę żeby ktoś miał większe problemy z tym samochodem.
Za pieniądze które wydałem na moją 406-kę nie kupiłbym niemieckiego auta w tym roczniku (bo i po co). Koledzy w pracy wydawali pieniądze na naprawy niemieckich aut, które były droższe w zakupie, podczas gdy ja wydawałem tylko na benzynę. Samochód sprawuje się doskonale.
Samochód godny polecenia. Wsiadając do niego - wiem że dojadę tam gdzie chcę! Zawsze!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

8,3