Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Konik, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1995
Peugeot 406 Sedan 1.8 16V 110KM 81kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo cicho pracuje - fajnie wybiera wszystkie nierówności - super sie prowadzi.
Układ hamulcowy : Tarcze - szybko się ścierają
Zawieszenie : elementy odpowiedzialne za zbieżność - tył !!
Układ elektryczny : Drobne usterki - da się przeżyć!!
Spalanie zbyt wysokie - ze względu na plastikowy kolektor instalacja LPG (musi byc sekwencja) to min 2500 zł - komfort jazdy wysoki (jak na dwunastoletni samochód - super). Całokształ - dobry +
Mój egzemplarz jest nieco "przymulony". Jeździł nim starszy Pan. Pierwsza rejestracja to 1997 rok - do tego czasu stał w salonie a potem miał tylko jednego właściciela który przez 10 lat nakręcił jedynie 134 000 km. Poza tym silnik pracuje równo i w miare cicho.
Od czasu do czasu pojawia sie problem z włożeniem pierwszego biegu (mechanik nie stwierdizl żadnej usterki), ogólnie przekładnia pracuje przyzwoicie.
Super !!! Nic dodac, nic ująć !!! Szybsze zużwyanie sie pewnych elementów wynagradza komfortowe zawieszenie (nie ma auta doskonalego).
Po prostu dobra...
Moja wersja to typowy golas - nadmuch ciepłego powietrza dostarcza zimą niezapomnianych wrażeń w postaci dziwnych zapachow z komory silnika hihihihi - wjększość wersji wyposażona jest w klime ;-)
Dla kierowcy i pasażera z przodu - ameryka - tył 2x dorosła osoba i nie jest źle...
Super - radejko zagłusza jedynie głośny nawiew - silnika nie słychać praktycznie wogóle (mówię o pracy przy optymalnych obrotach do 2000 obr/min)
UUUUUUUUU - wersja 1.8 16V - zima to około 12-14 l - DUŻO !!!!!! Cena 1l wachy 4,50 - MASAKRA !!!! Ale warto!
Mój kosztował 8,000 zł (początek 2007) - dostałem nowe opony (-800 zł) i poł zbiornika paliwa hihi (200,00 zł) - a zrobilem jedynie tarcze i klocki - tylko lac i jechać hihi.
Bez większych problemów...
Jak narazie (puk puk odpukać) jedyna poważna usterka to urwany amortyzator (pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem)... pociągneło to za sobą kilka innych usterek ale z poważniejszych jak na razie to jedyna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 110KM 81kW [l/100km]

8,9