Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Hatchback

koziorozec1977, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 307 II Hatchback 1.4 16V 88KM 65kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : przesrtonność przez przednią szybę
Układ elektryczny : cały czas nie rozwiązali problemu z samozapłonem
Zawieszenie : głośny, głośny, głośny
ot i tyle co tu więcej pisać - a zapomniałem o głośnikach i radiu - dandetny złom. Radio dobrze odbiera ale wzmocnienie radia i jakość głośników woła o pomste do nieba - total syf
raczej pomiędzy przeciętnie a źle a to dlatego, że jest strasznie głośny. na postoju aż drażni głośność silnika w jeździe lepiej ale za to wyciszenie szwankuje. Silnik pracuje stabilnie, nie przerywa - gdyby nie ta głośność?
Czasami odczuwam, że niektóre biegi dwardo wchodzą lub, że drążek jest lekko za długi. Ale ogólnie fajnie wszystko działa - nie ma sie co czepiać
twarde zawieszenie więc przenosi dziury, ale bardzo solidne pomiędzy dobre/doskonałe - tu znów słabe wyciszenie ostro minusuje, ale wkońcu to nie układ jezdny. dobre trzymanie na zakrętach, krótka droga hamowania, dobrze działające hamulce ogólnie OK
Było by doskonale, gdyby nie ten tragiczny wsteczny. Światło cofania (szt.1) jest tak słabe, że wieczorem nie tylko nie pomaga, ale wręcz utrudnia. Durne rozwiązanie - duży minus. Widoczność do przodu, boki, tył (jeżeli nie cofamy w nocy) świetna, duża szyba z przodu to wielki plus
dla mnie raczej przeciętnie, ale może ja jestem za duży do tego samochodu więc dalem dobrze. Trochę ciężko sterować pokrętłem lusterek i brak podłokietnika pomiędzy kierowcą i pasażerem to minusy. i trochę mała półka na drzwiach do oparcia łokcia
tu duży plus. Automatyczna klima świetna i w lato i zimie, odmrażanie szyb bardzo dobre. Ja najczęściej jeżdze na automacie i rzeczywiście nic nie musze robić wszystko samo się steruje dla mnie w doskonały sposób.
Cóż znów jestem za wysoki, jeżeli ktoś ma 170 cm to ma idealny wzrost - przy moim 188 troche ciasno. A i za grubym nie można byc (siedzenia lotnicze) bo mnie nieźle na początku uwierały chciaz gruby nie jestem
źle, źle, źle nie wiem, czy to tylko na rynek polski ale tragicznie jest wyciszony ten samochód. Cicho sie jedzie tylko na super rónej nawierzchni bez dziur z prędkością 80 km/h i tylko w takich warunkach
od katalogów rurzycie paliwa odbiega, ale w którym samochodzie nie odbiega? Ceny napraw znośne nawet w segmencie niższym
ogólnie OK, zupełnie fajne wyposażenie samochodu za przyzwoite pieniądze
trochę jest tych drobazgów, coś skrzypi, wali, coś się odkręciło. Szkoda, że ASO naprawia takie rzeczy jak gówniarze. Na moją prośbę, żeby naprawili skrzypiącą klapę bagażnika, naprawili ją przez założenie ordynarnej taśmy izolacyjnej na zamek - szkoda gadac. ASO to słaby punkt peugeotów
coż - zaliczone trzy kampanie (tak ASO nazywa konieczność dokonania poważnych napraw na własny koszt) bo samochód mógł sie spalić, wspomaganie dostać wody i jeszcze coś czego nie pamiętam. Poza kampaniami wymiana tarcz hamulcowych pokrzywionych bo cytuję: "musiał Pan wjechac w wode"???? Przejrzałem instrukcję, nic nie piszą, że w czasie deszczu jeździć nie można :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 88KM 65kW [l/100km]

7,8