Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Kombi

Maciek z katowic zebala@neostrada.pl mogę pogadać, 19 lat temu
Rok produkcji 1997
Peugeot 306 II Kombi 1.6 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
jak ktoś lubi francuzy i ma troche pojęcia o mechanice to polecam.w starszych rocznikach lubi nieraz coś wyskoczyć zwłaszcza zawieszenie,a to niestety kosztuje,części zawieszenia podrubek nie polecam szybko nawet za szybko się psują,przekonałem się sam,a robiłem całe,włącznie z tylną belkom.
silnik w miarę sie spisuje,jest dość głośny,w miarę elastyczny na wyszych biegach,na niszych lubi się przydusić,
skrzynia działa idealnie cicho lekko wchodzom biegi,tylko wstaczny czeba mocniej wbijać,ale podobno peugeoty tak mają
układ jezdny w miarę dobry,trzyma sie drogi
widaczność o.k chociaż mam kombi,troche mnie denerwują małe lusterka
szybko się nagrzewa wnętrze przedziału kierowcy ,nadmuchy ciepłymizimnym powietrzem mogą być
mam kombi bagażnik spory,ale miejsca dla posażerów mało szczegulnie na nogi i za kierowcom fatalnie 15 letni syn za mną ma kłopot wygodni siąść
na niskich biegach dość głośno,przy stałej jeżdzie 100--120w miarę cicho,moim zdaniem konkuręcja stoji lepiej,
mam silnik 1.6 90 KM spalanie w mieśćie 9l.a gazu nie przekroczy 10l.to w miare,przy czym jest to kombi.Części orginalne drogie ale wiem naszczęście gdzie mogę kupiś taniej to plus,
jakość dobra ale nie na polskie drogi i kieszeń ,orginalne szęści dobre ale drogie,
muszę powiedzieć że jeszcze mnie nie zawiodło moje auto,ale staram się dbać o stan techniczny to dużo daje
peugeot 306 97r.12000 tyś przeb.remont tylnej belki kosztowne,przednie zawieszenie prawie całe,tarcze wymieniłem,bębny o.k.,gumki na zaworach(rozbieranie głowicy)trochę kosztowne,luz na dzwiach wszystkich,niestety tarcza sprzęgła,i takie drobne duperele zawsze soś wyjdze,w końcu peugeoty nie są nie zawodne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

8,8