Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Hatchback

Pełgot, 17 lat temu
Rok produkcji 1997
Peugeot 306 I Hatchback 1.4 75KM 55kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
eeetam, takie jakieś .....nigdy więcej używanego francuza !!!
Silnik 1.4 jest trochę za mały do tego auta - nie wiem jak sprawuje się 1.6 ale jeśli ktoś kupuje doradzam ciut mocniejszy silnik. Co do elastyczności - jest nieźle można dusić na wolnych obrotach ale i wysokich się nie boii. Kultura jest fatalna można powiedzieć że jest niekulturalny (silnik) :) - być może niefachowo założona instalacja gazowa.
zgrzyta, rypi i się zacina - totalna klapa na miare francuza (może to tylko u mnie). Od roku jest tak samo więc fakt, że się coś psuje trochę nie pasuje bo jeśliby miało, napewno by już padło.
Dałem "dobrze" - a mogłoby być "doskonale" - czemu - użyte materiały. Gdyby dołożono starań przy doborze materiałów samochód mógłby "płynąć" trochę dłużej niż pół roku ! Prowadzenie (samo w sobie), konstrukcyjnie rozwiązane jest wg. mnie rewelacyjnie.
Mięsem rzucam na lusterka, lewy przedni słupek a do tyłu przez prawe ramie wogóle nie patrze. Reszta jest oki.
Autko wydawało mi się na początku większe niż jest teraz :)). Ale ogólnie jest w porządku - jest co trzeba tam gdzie trzeba.
Dupowato wypada klima mimo uzupełnienia wieje niezadobrze. Nawiew jest ale szyby czasami szybko potrafią zaparować (jeszcze nie zaglądałem do filtra - być może czas wymienić). Nagrzewanie - tu duuuży plus - szybko i skutecznie.
Autko średniej klasy - za tą cenę nie oczekuje więcej :))
nie jest źle.
Gazu w trasie pali 9l, w mieście jest około 13-14l (jeżdżę nierówno, czasem dynamicznie niekiedy mniej:)), Instalacje mam raczej założoną wadliwie więc moge sobie pozwolić tylko na gaz wysokiej jakości.
Autka tanie - .....jakie pieniądze taki samochód :)) Jeśli chodzi zaś o części nie są znacznie droższe od innych - trzeba tylko poszukać.
wszystko się sypie - mam wrażenie że autko jest obliczone precyzyjnie na okres 7 lat.
Pada układ jezdny - gównie (łożyska, przeguby, wspomaganie, amory, gumy w układzie itp) Mam wrażenie że to baaaaardzo delikutaśny samochód i trzeba z nim jak z jajkiem (nie na nasze drogi) Poza tym skrzynia jest fatalna, sprzęgło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

10,6