Ocena kierowcy - Peugeot 3008 II Crossover Facelifting

Pepcio, ponad rok temu
Silnik 1.6 PureTech 180KM 132kW
Rok produkcji 2021
Peugeot 3008 II Crossover Facelifting  1.6 PureTech 180KM 132kW 2020-2024 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie. Ten samochód jest bardzo lekki (chyba ok 1350 kg). Jak na te gabaryty potrafi spalic badzo mało. Najniżej zszedłem poniżej 5l/100km w trasie. Aby miec 5.5l/100km trzeba jechać do 100km/h i nie przyspieszać za gwałtownie (bez wyprzedzania). Przy 140km/h to ok 7-8l/100km. Powyżej.... tylko wyobraźnia nas ogranicza - przy 180km/h to grubo ponad 10l/100km.
Stylistyka powala. Wewnątrz i na zewnątrz. Bardzo ładne auto:) Silnik 180KM z 8 stopniowym automatem jest bardzo żwawy (ok 8 sek do 100km/h) i może być ekonomiczny prze rozsądnej jeździe. Bardzo dobrze się prowadzi, jeździ bez zarzutu.
180KM + 8EAT - chyba najlepsza opcja dla tego pojazdu. Żal, że już nie produkują 180KM
Rewelacja. Tryb sport powoduje, że wrażenia z jazdy są jeszcze bardziej pozytywne. Skrzynia bez zarzutu.
Zawieszenie mogło by być trochę bardziej miękkie. Wydaje mi się, że u konkurencji jest trochę mniej twardo.
Na ulicy zwraca uwagę. Brak problemów blacharskich.
Nie można się do niczego przyczepić. Kamera z przodu pomaga dostrzec martwe pole przed samochodem.
Trochę lepsze mogłoby być sterowanie z kierownicy. Asystent głosowy bardzo przeciętny. Często nie rozpoznaje wymówionych słów. Czasem jest szybciej wpisać niż powtarzać po kilka razy;)
Jestem zwolennikiem trochę większej przestrzeni z tyłu kosztem mniejszego bagażnika. Aczkolwiek dorosły (180cm wzrostu) ma miejsca akurat.
Bardzo dobre wykończenie. Cena mogła by być odrobinę nizsza.
Do tej pory miałem jedną jedyną awarię. Wycieraczki nie chciały się wyłączyć;) Silnik wyłączony, alarm włączony... a wycieraczki działają:):):) Po kilku minutach się same wyłączyły - zakładam, że samochód przeszedł w jakiś tryb Standby i wszytko wyłączył żeby akumulatora nie rozładowywać. Zdarzyło się to tylko raz!
Nigdy nic. 2.5 roku i 66000km przejechane.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 PureTech 180KM 132kW [l/100km]

8,1