Ocena kierowcy - Peugeot 208 I Hatchback 5d Facelifting

Talsen, 21 dni temu
Silnik 1.2 PureTech 82KM 60kW
Rok produkcji 2017
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 208 I Hatchback 5d Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ładnie reguje na pedał przyzpieszenia. Na szosie przy spokojnej jeździe 90-110 km/h może spalać nawet poniżej 5 l/100 ,5,4 do 4,8 l.
Przeniesienie napędu : Nie mam.
Zaskakuje przyspieszeniem i eleganckim wyglądem wnętrza, wygodne fotele i pozycja za kierownicą mimo że mam 185 cm wzrostu Przy wsiadaniu trzeba się mocno schylić ze względu na znaczne pochylenie przedniej szyby.
Terkotanie podobne do słabego diesla, ale można się przyzwyczaić. Na wysokich obrotach nie słychać. Co 70 tys. mechanicy zalecają wymianę paska rozrządu pracującego jak wiadomo w oleju.
Tu mam uczucia mieszane. Trzeba bardzo dokładnie włączać biegi, bo może "dać po zębach". Czasem wsteczny nie wchodzi za pierwszym razem. Rozumiem teraz określenie "skrzynia biegów nie precyzyjna".
Po 70 tys. km na razie nic w zawieszeniu nie stuka, choć w mieście na garbach zawieszenie "dostaje wycisk".
Tu nie mogę się zgodzić z opinią, że lakier ok. Mój lakier (blank i coś tam) nie jest zbyt trwały. Na masce mam niewielkie punkty odprysków lakieru. Nie dał się obronić przed drobnymi kamyczkami. To samo miałem w Fiacie Grande Punto.
W sasadzie nie ma problemów z widocznością ,przy odpowiednim ustawieniu lusterek.
Wsiadanie stwarza pewne problemy (mam 185 cm wzrostu), ale gdy już usiądę jest bardzo wygodnie, nawet na długiej trasie np 300 km. Łatwy dostęp do wszystkich przycisków sterowania, radiem, światłami, wycieraczkami.
Ogrzewanie skuteczne, oczywiście po pewnym czasie. Wentylacja gorzej. Gdy na zewnątrz jest zimno zaczynają parować szyby, dopiero włączenie klimatyzacji likwiduje problem.
Wyjątkowo dużo miejsca, jak na tak niewielki samochód. Z tyłu spokojnie można przewieźć 3 normalnej tuszy osoby. Z przodu szału nie ma, ale miejsca jest w sam raz.
Jest ok. Dość hałasliwy silnik 3 cylindrowy we wnętrzu nie jest mocno słyszalny. Podczas jazdy za miastem ,przy wyższych obrotach nie przeszkadza.
Największym kosztem jest wymiana rozrządu co 70 tys. jak zalecają mechanicy.Aktualnie w 2024 roku wymiana rozrządu w autoryzowanym srwisie Peugeot 2800 PLN, w nieautoryzowanym 1850, 2000 PLN.
Bardzo dobrze wyposażone auto, klima, elektryczne szyby, ekran dotykowy i komputer pokladowy, tachometr, sterowanie ze skórzanej kierownicy, dzielona tylna kanapa, centralny zamek, felgi alu 16",przyciemniane tylne szyby, ledy w światlach pozycyjnych i dziennych, elaktryczne chromowane lusterka. Normalnie za to wszystko są dopłaty a tu mamy to w standardzie.
Blokada tylnych drzwi pasażera raz działa raz nie.
Po 70 tysiącach przebiegu, nie miałem żadnych poważnyćh awarii a własciwie żadnych. Kupiłem auto z przebiegiem 36 tys. km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 82KM 60kW [l/100km]

5,8