Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

Silnik 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny silnik
Jak na segment "B" auto jest dobre i bardzo podoba się mojej żonie.(ja namawiałem ją na punto z uwagi na wyższy komfort jazdy)
Auto dobrze przyśpiesza niemal przy każdych obrotach! Niestety jest troche za głośny nawet jak na diesla(porównując z paastem na pompowtryskiwaczach czy primerą z silnikiem dci-być może to kwestia wyciszenia auta z segmentu "B")Podejrzewam,że wystarczyłaby(autem jeżdzi moja żona) moc 70 KM i silnik 1,4 HDI.Niestety nie miałem możliwości odpycia jazd próbnych żadnym z diesli,wią "w ciemno dopłaciłem do motoru 1,6 HDI.Mam nadzieję,że z czasem motor będzie cichszy.
Nie rozumiem dlaczego część użytkowników narzeka.!Biegi wchdzą tak,jak powinny!!
Auto ma dobre zawieszenie.Auto prowadzi się niezbyt precyzyjnie z uwagi na opony o profilu "65".jednak wszystkie drobne nierówności są doskonle tłumione,a większe pokonuje się bez problemu.Dla lubiących sportową jazdę poleca 16 lub 17 zamiast 15.
Nie widać przodu auta,z tyłu jest nieżle,jednak za słabo jak na auto miejskie .
Wszstko jest na swom miejscu.Konstruktorzy chyba wzorowali się na Passacie.Wspomagonie kirownicy jest zbyt czułe jednak można się przyzwyczaić
Silnik nagrzewa się troche za długo.Klimatyzacja (manualna działa poprawnie.Niestety nie jeżdziłem zimą,ale biorąc pod uwagę czas nagrzewania się silnika pierwsze kilometry zimą nie będą zbyt przyjemne (polecam dokupienie ogrzewanych przednich siedzeń-nie są drogi i mają 3 poziomy grzania)
Z przodu jest rewelacyjnie.Bardzo dużo miejsca na szerokość,szyba przednia wysunięta daleko do przodu.Z tyłu jest nieco gorzej.Konstruktorzy fabii czy corsy wygospodarowali więcej miejsca kosztem.......wyglądu auta(zdanie subiktywne)
Silnik 1,6 HDI jest trochę za słabo wyciszony(patrz ocena silnika).Podczas jazdy do 120 (więcej nie jechałem,bo auto na dotarciu) jest cicho.
auto przy jeżdzie 3/4 w trasie ,1/4 w mieście pali 5,3 l. Jednak w trasie ,bez klimy można zejść do 4,5l.. Mam nadzieje ,że z czasem będzie troszku lepiej!!!!
14% upustuna firmę to około 10 000 zł!!!!.Dodotkowo można uzyskać zwrot 6000 zł vatu,co daje 52 000 za auto z 90 konnym dieslem,klimą,RM.,6x airbag,ESP,ogrewanymi fotelami i dyfuzorem zapachów.W sumie warto,jednak,gdyby to miałbyć jedyny samochód w rodzinie to chyba wolałbym punto
Nic sie nie psuje ,bo auto jest nowe!!!!!!!
jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi FAP 92KM 68kW [l/100km]