Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

Router, 17 lat temu
Rok produkcji 2006
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.4 75KM 55kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Mogę powiedzieć,że urzekł mnie wygląd tego samochodu, dość zadziorna sylwetka, ciekawe wnętrze, niezły silnik, solidne wykonanie.Jeżeli mam jakieś uwagi to tylko do drobiazgów, które w żaden sposób nie mają wpływu na komfort jazdy, niezawodność.
dość cichy, żwawiej się porusza od ok. trzech tys. obrotów, w każdym razie spodziewałem się nieco wiecej...
bez zarzutu, biegi wchodzą bez najmniejszych kłopotów
dość twardy, bywa,że podskakuje na nierównościach, ale bardzo pewny, nie posiada żadnych tendencji do myszkowania, uciekania z toru jazdy
na wprost widocznośc znakomita, duże przednie przeszklenie, gorzej do tyłu, wydaje się niezbędny czujnik cofania..
wszystko na swoim miejscu, pod ręką, lewarek skrzyni i przełączniki idealnie się wpasowują, wystarczająca ilość schowków
wspaniale się nagrzewa, cicha praca wentylatora, bez uwag
przód prawie doskonały, świetnie wyprofilowane siedzenia, tył nieco gorzej.
mimo 16 zaworów, silnik dośc cichy, kultura pracy bez zastrzeżeń
w mieście , na zimowych oponach i krótkich dystansach, w okresie "dotarcia" pali ok. 8.3l , trasa to już inna historia- ok.5l
Uważam,że zapłacona cena za wersję i silnik 1,4 16V jest wielce konkurencyjna wobec : Opla Corsy, Renault Clio, czy też Fiata Grande Punto. Lapidarnie mówiąc zysk w stosunku do konkurentów o tych samych parametrach to ok. 5 tys zł.Z drobiazgów drażni mnie jeden szczegół, a mianowicie zegar, który wskazuje czas w systemie wyłącznie 12 godzinnym! Nie mogę pojąc tej oszczędności, wszak mamy XXI wiek. Moim zdaniem nieporozumieniem też jest zalewanie nowego pojazdu w olej o nazwie Total , w dodatku półsyntetyk.Ten samochód fabrycznie winien być wyposażony w bardziej renomowany olej.....
Nic i oby tak dalej, ale obiektywna ocena może być wiarygodna po dłuższym użytkowaniu
Bez usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]