Szukaj

Ocena kierowcy - Peugeot 206 Kombi

Jerzy, 16 lat temu
Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2004
Przebieg: 78 tys. km
Okres użytkowania: 4 lata
Peugeot 206 Kombi 1.1 i 60KM 44kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
3,00
25% gorzej od średniej w segmencie
Nie kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Karoseria : Piękna stylistyka i wygląd auta
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Układ elektryczny
Zawieszenie
3,0
Całokształt
W sumie auto kupiłem oczami, bo w porównaniu np. ze Skodą Fabią kombi, jest o niebo lepiej wykonane a użyte materiały nie sprawiają wrażenia taniości. Niemniej jest to piękny ale technicznie słaby pojazd.
Wrażenia
3,0
Silnik
Silnik zdecydowanie za słaby do tej wersji, ale w mieście całkiem poprawnie się spisuje. Na trasie trzeba jednak wysoko go kręcić bo inaczej za nic nie chce jechać np. przy wyprzedzaniu lub pod górę z pełnym obciążeniem.
3,0
Skrzynia biegów
Dosyć oporna i niedostatecznie precyzyjna.
2,0
Układ jezdny
Żeby nie felerne tylne zawieszenie było by lepiej, ale ponieważ odznacza się ono ponadprzeciętną nietrwałością to tylko 2 oczka. Kiedy jest sprawne to auto trzyma się poprawnie drogi. Niestety różne dziwne dźwięki wydobywające się po kilku latach są po prostu nie do zaakceptowania.Konieczność kosztownej regeneracji też nie przemawia na korzyść.
Komfort
4,0
Widoczność
Do przodu i na boki bez zastrzeżeń. Nieporozumieniem natomiast jest tylna przyciemniana szyba. W nocy praktycznie trzeba opierać się na lusterkach bo inaczej nic nie widać (w połączeniu z dosyć słabym światłem cofania).
4,0
Ergonomia
Jak dla mnie ergonomia na przyzwoitym poziomie.
4,0
Wentylacja i ogrzewanie
Dobra, ale tylko przy działającym wentylatorze (ale w większości aut tak jest, więc to nie wada). Sprawne ogrzewanie i nawiew na szyby.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Jak na tę wielkość auta dla osób o wzroście przeciętnym jest OK, lepiej niż w zwykłej 206, bo auto ma większy rozstaw kół. Wielkoludy muszą szukać większych modeli, np 308.
2,0
Wyciszenie
Silnik jest głośny. Również dobiegające z wnęk kół i od opon dźwięki są uciążliwe. Prawdziwą porażką jest zaś bardzo głośna dmuchawa, która na wyższych biegach potrafi zagłuszyć rozmowę lub radio.
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Jak na ten silnik i wielkość auta to nie ma co się spodziewać super ekonomicznej jazdy. Spalanie w zakresie 6,8-8,2 l/100 km.
3,0
Stosunek jakość/cena
Niezawodność
2,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Niestety ale pod względem niezawodności samochód poległ na pełnej linii. Nie wiem czy to ten egzemplarz czy w innych też tak jest, ale od samego początku (kupiłem auto w salonie) ciągle dręczyły mnie usterki elementów elektrycznych. Wymieniono m.in. czujnik ciśnienia oleju i temperatury, dmuchawę, cewki zapłonowe, tylną szybę (bo nie było przepływu prądu co objawiało się np samoczynnym uruchamianiem wycieraczki), chłodnicę i kilka innych pierdół. Z powodu niesprawności elektryki co kilka dni nie mogłem uruchomić samochodu bo padał akumulator (tłumaczenie w serwisie, że bogate wyposażenie bierze dużo prądu). Wiele razy irytowała więc minie sytuacja, że nie mogę ruszyć się samochodem bo odmówił posłuszeństwa. Oczywiście po 60000 km tylne zawieszenie trzeba było regenerować, bo siadło łożyskowanie wahaczy. Na szczęście po okresie gwarancyjnym ustatkował się.
2,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Poważnych awarii nie miałem ale wystarczyło tych drobnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,2
Minimalne średnie zużycie paliwa
6,8
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,2
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...

Usterki Peugeot 206

Liczba wpisów: 42

Peugeot 206 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Peugeot 206 Kombi