Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Kroms, 13 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 206 Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce są naprawdę dobre, nawet mimo bębnów z tyłu.
Inne : Elektryka + pierdoły
Z tej klasy aut nie wybrałbym ani nie polecił nic innego!
Silnik - mimo że trochę nie wykorzystany, bo co to jest 90 koni z 2.0 turbodiesla? Da się to trochę nadrobić chipem, ale i bez tego w zupełności wystarczy na miasto czy w autostradową trasę.
Gdyby była trochę bardziej precyzyjna, byłoby super. No i w sumie na trasie 6 bieg byłby zdecydowanie przydatny.
Idealny na polskie drogi. W porównaniu do innych aut tej klasy wypada na prawdę ponadprzeciętnie!
Prócz przednich słupków nie ma jak narzekać na widoczność, zwłaszcza do tyłu
Czytelne zegary z pięknym podświetleniem. Zresztą wszystko jest czytelne i pod ręką.
Zimą grzeje, latem chłodzi. Czego chcieć więcej?:)
Mam ponad 1.90cm wzrostu, i jeździ mi się całkiem nieźle, chociaż nikt już za mną nie usiądzie. No ale to auto miejskie o dosyć ograniczonych wymiarach. Fotele w tej wersji wyposażenia są genialne i trasę Szczecin - Kraków przejeżdżam bez zmęczenia czy odrętwienia.
W tej klasie może i ok, ale jeśli ktoś planuje wymianę audio, to niech lepiej też zainwestuje w maty bitumiczne do wyciszenia drzwi:)
Po mieście ok. 7l, podobnie przy 150kmph na autostradzie (niestety nie ma 6stki) Przy spokojniejszych 110-120 da się zejść do 5.5-6l. Dla mnie spoko. Co do cen części i napraw - nie jest ani drogo, ani tanio.
Da się kupić taniej bardziej niezawodne miejskie autko, ale napewno nie tak wygodne
No właśnie. Pierdoły są tu uciążliwe...
... ale poważnych usterek nie miałem. Zawsze dowoził mnie do celu. (Raz potem nie chciał przywieźć przez to że gdzieś wiązka od komputera się zagięła i Immobiliser zablokował silnik).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

6,2