Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

piotr_martykowski, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 206 Hatchback 1.6 i 90KM 66kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : doskonały jesli chodzi o spalanie i bezawaryjny nie bierze oleju cicha praca i niezłe osiągi 1,6 88 KM rozpedza sie do 202km/h gdzie katalogowo podaja mniej
auto z 1999 r grudzien z pełnym wyposażeniem za 14tyś to jest coś gdzie dodać do tego np. wymiana rozrządu co 90tyś kilometrów koszt 350pln wymiana plus częsci to w porównaniu z astrą gdzie wymienia sie rozrząd co 60 tyś katalogowo ale z reguły trzeba wymieniać co 50 tyś bo paski nie wytrzymują wersji tzw katalogowej gdzie koszt wymiany to 800zł to juz mi daje do myślenia przed zakupem auta z niemiec -to tak dla tych wszystkich fanatyków niemiaszków
ogólnie jestem zadowolony z silnika mało pali oleju nie biuerze jest ok
nie ma problemów wszystko chodzi idealnie ale z tego co wiem to w 206 nie ma problemów ze skrzynia
to coś czego brakowało mi w astrze auto idealnie sie prowadzi nie jest nadsterowne ale to pewnie przez doskonałe rozwiązanie przedniego zawieszenia odpowiedniej sile przenoszenia przeciązenia czyli długie łączniki
dobre rozwiązanie przedniej szyby jest ok
nie mam jakis zastrzeżeń
działa klima ogrzewanie też co tu więcej napisać
dużo miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu gorzej jest z tyłu ale 4 osby moga smiało jechac bez gniecenia sie
jest w porządku nie ma jakis wiekszych problemów z tym napewno jest ciszej niż w astrze
spalanie przy predkosci 100km/h 5,8l jestem pod wrażeniem jesli chodzi o jazde po za miastem ,po miescie juz nieco gorzej 7,6 litra ale ogólnie jestem zadowolony
za niewielkie pieniądze mozna jezdzic autem z pełnym wyposażeniem i w dodatku ekonomicznym z minimalnym spalaniem 5,8l na 100km w trasie jestem naprawde pod wrażeniem a co do tych stereotypów że francuz nie kupuj bo to bo tamto , to poprostu brednie nie wiem kto rozpuszcza takie opinie i jaki ma w tym interes może ci co ciągna ten złom z niemiec na to by wyglądało że bardzo im na tym zależy żeby sprzedawać niemiecki szmelc ale ja mam -peugeot i jestem bardzo zadowolony z tego auta a tym niedowiarkom którzy tak plotą te bzdury niech sie pukną w głowę czymś cięzkim to wtedy może pomoże bo na głupotę nie ma lekarstwa a na niemiecki szmelc jest prasa potem jakies żyletki się z tego zrobi ale pewnie też będą kiepskiej jakosći bo zardzewieją jak niemieckie samochody -peugeot jest ocynkowany i nie rdzewieje
jeżdzę nim juz prawie rok nic sie nie dzieje wbrew opiniom niektórych nie kupuj francuza bo sie psuja mój sie nie popsuł a niemca tez miałem i 3500tys. zostawione w warsztacie jakos mnie nie przekonuje do ponownego zakupu auta z niemiec
jak już napisałem wcześniej nic mi sie nie psuje wiec chyba mnie nie zawiódł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

6,7