Ocena kierowcy - Peugeot 107 Hatchback 5d Facelifting

Damiano, 4 lata temu
Silnik 1.0 12V 68KM 50kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 107 Hatchback 5d Facelifting 1.0 12V 68KM 50kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód bardzo prosty i wręcz można powiedzieć, że ubogi (plastik i blacha) ale na prawdę da się lubić. Uwielbiam nim jeździć mimo tego, że mam drugi samochód już bardziej luksusowy wole Peugeota 107.
Bardzo żwawy i ochoczy. Wkręca się na obroty i brzmi całkiem przyjemnie jak na trzycylindrówkę. Czuć tutaj rękę Japończyków (silnik jest z Toyoty Yaris/Aygo). Dałem jedną gwiazdkę niżej ze względu na stukanie na zimnym silniku - więcej osób tak ma wiec chyba tak ma być. Silnika ma mechaniczną regulację zaworów wiec może trochę hałasować na zimnym aczkolwiek na moje ucho stuki dochodzą z rozrządu. Na razie jeżdżę i nic się nie dzieje.
Biegi dobrze zaczęły wchodzi ale dopiero po wymianie oleju. To co producent zalewa jest jakimś żartem. Na oleju żeby ciąć koszty to już niemała przesada - jedna gwiazdka mniej. Wymieniłem na Rock Oil 75w80 i pracuje super. Przy wrzuceniu biegu jest charakterystyczne kliknięcie - trochę jak w sportowych wozach. Skrzynia precyzyjna.
Tutaj nie ma się do czego przyczepić. Jeździ się nim super lekko i przyjemnie. W zakrętach jak gokart aczkolwiek nie można przesadzić. Jak się wejdzie w zakręt ze zbyt dużą prędkością potrafi lekko pływać i być podsterowny (ucieka na wprost) - myślę, że to sprawa wąskich opon. Układ kierowniczy trochę "gumowy" mógł być bardziej naturalny.
Bardzo dobre zabezpieczenie przed korozją. Auto mimo wieku nie gnije. Podobno jest całe ocynkowane i rzeczywiście w to wierzę. Jedyne do czego mogę się tutaj przyczepić to to, że nie ma dodatkowej warstwy baranka na podwoziu wtedy byłby idealnie - ekonomiści - nie lubię ich. Co zauważyłem, że korodują końcówki przewodów hamulcowych (w tylnej części) - trzeba to zabezpieczyć żeby potem się nie zdziwić kiedy będzie się chciało zahamować.
Bardzo dobra z każdej strony.
ok
Bardzo dobrze- zimą grzeje bardzo szybko i mocno wiec nie ma się do tego przyczepić. Klimy nie mam wiec nie będę pisał jak się sprawuje, bo nie wiem.
Dużo miejsca zarówno z przodu i z tyłu. Jak na rozmiar i klasę auta mogę stwierdzić, że miejsca jest tutaj dużo.
Brak jakichkolwiek mat wygłuszających ale auto nie jest zbyt głośne. Silnik wydaje przyjemne odgłosy. opony ze względu na ich rozmiar bardzo cichutkie. Dodatkowo założyłem tylne nadkola i zrobiło się jeszcze ciszej. Powyżej 150km/h robi się głośno ale też nie ma tragedii (auto ciągnie prawie do końca licznika)
Części taniocha. Do tego prostota tego samochodu jest przebajeczna. Jak ktoś choć trochę kojarzy mechanikę to 90% rzeczy myślę, że sobie sam naprawi. Aczkolwiek jeszcze nic się nie zepsuło.
Prosty zwinny samochód do miasta za niewielką cenę - chyba taki był pomysł przy projektowaniu tego auta i myślę, że to się udało. Na trasy auto się nie nadaje. Aczkolwiek robiłem dwa razy trasę po 400km i też jakoś specjalnie zmęczony to nie byłem.
Brak
Brak