Ocena kierowcy - Opel Zafira A

radoslawza@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Opel Zafira A 1.8 16V 116KM 85kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Samochód ogólnie nie przysparzął mi kłopotów ale LPG to brak bagażnika, za wąski i to jak dla mnie kiepskie wykończenie (twarde plastiki, nierówno spasowane). Po rozłożeniu trzeciego rzędu siedzeń nie ma co zrobić z roletą nigdzie nie da się jej wcisnąć. Jeżeli gaz jest w kole to zapas tylko dojazdówka bo pełnowymiarowego nigdzie nie da się wcisnąć przy 7 osobach na pokładzie.
Auto nawet na gazie zbiera się nieźle o niebo lepiej od passata B5 z silnikiem 1.8 LPG i większą mocą o 10 KM (moment obrotowy robi swoje - Zafira ma większy)
Przy podanym przebiegu problemy z wrzuceniem jedynki, ale tylko przy zimnym silniku.
Zawieszenie twarde, dla mnie za twarde. Wcześniej jeździłem B5 i to był komfort
Kwestia przyzwyczajenia do wysokości ale późnie nie chce się wracać do "normalnego" auta bo w nim "nic nie widać"
Niby wszystko jest pod reką ale to wykończenie. Mnie zniechęciło do tego samochodu. Jak już pisałem miałem paska i to jest ergonomia i wykonanie . Teraz wszystkie auta porównuje do niego.
Klima działała dobrze ale szkoda że nie automat. Wystarczy o nią dbać (włączyć w zimę na kilka minut w tygodniu i na wiosnę uzupełnić gaz). Ogrzewanie bez zastrzeżeń. Nawet na tylnym siedzeniu jest ciepło + za nawiew na tylne fotele.
Jest strasznie ciasno, ramie w ramie a ja tego nie lubię. Miejsca na nogi z przodu i z tyłu jest wystarczająco ale auto jest za wąskie.
Silnik jest cichytki ale przy prędkościach powyżej 120 km/h strasznie słychać szalejące po uszczelkach drzwi powietrze, wtedy jest głośno i nieprzyjemnie.
Spalanie podałem na LPG z bardzo często włączoną klimą. Maksymalne spalanie jakie zanotowałem to "zasługa" rozregulowanej instalacji LPG, jeżeli ustawi ją dobry warsztat to 12-13 l to max co możenie osiągnąć w mieście z klimą. Na benzynie nie sprawdzałem.
Myśle że jako pierwszy VAN to jest dobry samochód, ale jężeli ktoś jeździł passatem, mercedesem audi to nie będzie zadowolony. Myślę że za te pieniąde ni da się kupić tak młodego VANa co prawda mini ale Vana.
zacinające się elektryczne szyby w tylnych drzwiach, przepalone żarówki w podświetleniu deski rozdzielczej.
Wymiana przepływomierza (na gazie było BUM i 250 w plecy) Póżniej założyłem klapkę zabezpieczającą. Uszkodzona łapa silnika (urwane śruby mocujące), wymiana łącznika stabilizatora - ale po tym przebiegu to nie koszmar, LPG więc świece, filtr powietrza i koszmarnie zamontowany przeciwpyłkowy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

11,1