Ocena kierowcy - Opel Zafira A

jask7, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Opel Zafira A 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pewne prowadzenie przy komplecie pasażerów, prawie jak w niższym aucie kompaktowym.
Układ elektryczny : Wentylator nie działal na 2 biegu - przepalony rezystor
Nie był to demon szybkości ale silnik 100 KM pozwalał na spokojną jazdę. Dopiero przy prędkościach autostradowych brakuje mocy, obroty wtedy powyżej 4000. Najmocniejszą stroną Zafiry jest przestrzeń dla kierowcy i pasażerów oraz ogromny bagażnik - 600 do rolety. Bez problemu przewoziłem pralkę, duzy TV czy sofę. Także zawieszenie auta dobrze sprawuje się na naszych drogach.
Silnik tylko 100 KM, ale dobrze zestrojona skrzynia biegów pozwala na przyjemną jazdę. Dopiero przy prędkościach autostradowych brakuje mocy, obroty wtedy powyżej 4000
Dobrze zestrojona skrzynia biegów pozwala na bezproblemową jazdę.
Jak na minivana bardzo dobrze. Pewnie trzyma się drogi i wystarczający komfort
Trzeba uważać przy skręcaniu, słaba widoczność na skos. Natomiast z tyłu bez problemu mozna zaparkować 10 cm od ściany
Wysokie auto powoduje, ze nagrzane powietrze ma gdzie się unieść. Układ wentylacji wydajny
Jak na taką niewielką długość auta, sporo przestrzeni. Oczywiście nie biorę pod uwagę 6 i 7 miejsca
Do 100 km/h jest OK. Gorzej na autostradzie
Ja miałem auto bezwypadkowe, nie sprawiające problemów więc oceniam bardzo dobrze.
Przez 4 lata jazdy bez problemów, wymieniane tylko części eksploatacyjne. Mimo jazdy po naszych drogach i ponad 110 kkm na liczniku nic nie robiłem w zawieszeniu.
Na niezawodna jazdę może wpływał fakt, że Zafira była po liftingu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

8,3