Szukaj

Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

Maciej, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Przebieg: 14 tys. km
Opel Omega B Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
3,62
16% gorzej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
4,0
Całokształt
Pomimo wad technicznych i dużej awaryjności uważam że omega jest fajnym samochodem (może mi się trafił felerny egzemplarz) o dużych walorach użytkowych i akceptowalnych kosztach eksploatacji (warunkiem jest lpg)
Wrażenia
4,0
Silnik
Silnik ma wystarczającą moc do poruszania się tak dużym samochodem, oczywiscie można zapomnieć o dynamicznej jeździe ale w trasach prędkość podróżna i przyśpieszenie jest zadawalające.
2,0
Skrzynia biegów
Byłaby ocena dobra ale niestety, miałem awarię automatycznej skrzyni biegów i wydatek 2,5 tyś. Generalnie skrzynia jest ok. pracuje typowo dla konstrukcji z połowy lat `90. Dobrym rozwiązaniem jest możliwośc wyboru trybu sportowego lub do jazdy zimowej (śnieg).
4,0
Układ jezdny
Zawieszenie i układ jezdny sprawia duzo przyjemnosci, nie jest to co prawda rajdówka ale zawieszenie zapewnia wysoki komfort jazdy, samochód nie wykazuje jakiś ponadprzciętnych cech nadsterowności lub podsterowności. Wolałbym jednak gdyby zawieszenie było trochę twardsze. Niestety przy tej masie samochodu polskie drogi dość szybko niszczą elementy zawieszenia.
Komfort
4,0
Widoczność
Widoczność z przodu i na boki bez zastrzeżeń. Z tyłu jest gorzej, trzeba wyczuć samochód (niestety zarówno zonie jak i mi zdazyło się "przyjąć" coś na tylni zderzak).
5,0
Ergonomia
Samochód ponadprzeciętnie wygodny. Olbrzymie siedzenia (uważam że jedne z najlepszych). Wszelkie przyciski są tam gdzie powinny być. Jedyne zastzreżenie to brak uchwytów na napoje.
4,0
Wentylacja i ogrzewanie
Bez zastrzeżeń, mam wersję z climatronic, wszysto ok. Denerwuje mnie tylko to że przepalają się szybko żaróweczki oświetlające panel klimatyzacji.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Samochód przestronny miejsca mnóstwo.
3,0
Wyciszenie
Wydawało mi sie że jest dobrze ale po kupieniu nowej hondy frv uważam że jest przeciętnie ni może na niskich obrotach dobrze. Generalnie jak na samochód z roku 95 jest ok chociaż znam lepiej wyciszone samochody z tego rocznika.
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
No niestety jazda na benzynie drenuje kieszń dość mocno, ale juz na lpg jest dużo lepiej (śr. 11,5 l/100 km). Części nie są zbyt drogie oczywiście jeżeli stosuje się zamienniki (nawet dobrej klasy). Naprawy też nie rujnują kieszeni (chyba że automatu) ponieważ jest to samóchód popularny i wielu mechaników bez większego problemu go naprawi.
5,0
Stosunek jakość/cena
Nic lepszego w tej cenie się nie dostanie. Obecnie chcę sprzedać swój samochodzik i serce mi się kroi że za dużą bryczkę z pełnym wyposażeniem (skóra, elektryka webasto itd.) dostanę ok. 15 tyś.
Niezawodność
2,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Pomimo że bardzo lubię ten samochód to nigdy więcej omegi bym nie kupił. Do wściekłości może doprowadzić olbrzymia ilość drobnych usterek począwszy od oświetlenia, oświetlenia wnętrza, usterek silniczka krokowego, drobnych wycieków oleju, płynu z chłodnicy itd. W sumie nie są to duże rzeczy i ich naprawa nie kosztuje zbyt dużo (wiele rzeczy można zrobić samemu), ale ich częstotliwość dyskwalifikuje samochód (nawet uwzględniając to że ma już 11 lat).
2,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Tak jak pisałem padła mi automatyczna skrzynia biegów.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

Średnie zużycie
11,6
Minimalne średnie zużycie paliwa
10,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
15,5
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
8,9
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Dziennik kosztów dla Opel Omega B Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Średni koszt przejechania 100 km
21,50 zł
9,0
l/100km
12,3
l/100km
Zobacz dzienniki
Opel Omega B Sedan