Ocena kierowcy - Opel Monza

ghudunfur, 13 lat temu
Silnik 3.0 E 180KM 132kW
Rok produkcji 1983
Opel Monza 3.0 E 180KM 132kW 1978-1986 - Oceń swoje auto
Inne : Mimo drobnych usterek, przekręcasz kluczyk i nadal odpala od kopa. Zawsze.
Karoseria : wiadomo....kolumny MacPhersona, doły błotników, drzwi, progi, nadkola, podłużnice, bak....- mam dalej wymieniać?
Przeniesienie napędu : z TurboHydramatic 180 zawsze lało się jak ze świni, ale nasi zachodni sąsiedzi twierdzą, że ta skrzynia pojedzie nawet na piasku zamiast Dexronu....
Silnik : Tak, jak pisałem - brak LPG = brak problemów z przepływomierzem.
Jak każdy emeryt ma swoje fochy, ale to unikat, ile ich jeszcze zostało????
Trochę wyrobiony synchronizator dwójki, ma drobne luzy na wałkach, ale jak się rozgrzeje jest ok.
W końcu to rzędowa 6-tka, rodem z 1968.... A najbardziej lubię, jak bordkomputer pokazuje po dodaniu gazu na zimnym silniku 60,0 l /100km i kończy się skala... Poniżej dane z LPG (na etylince po 2 litry mniej):
1.Wycieki oleju: z silnika, skrzyni automatycznej, dyferencjału, 2.Niesprawne ogrzewanie (brak ciepłego nawiewu w zimie) 3.W każdej Monzie psuje się wiatrak ogrzewania - raz w cyklu życia 4.Praktycznie w każdym oplu z tych lat pada pompa wodna - raz w cyklu życia (do 200.000km) 5.zdażają się niewielkie wycieki benzyny przy wtryskach, lub baku 6.Spalone żarówki oświetlenia kokpitu 7.Naciągają sie linki składania foteli 8.Przestaje działać elektryczne lusterko Ale na miłość boską , to auto na 27 lat!
1.Uszkodzenie przepływomierza (nie raz) - niestety na własne życzenie w związku z obecnością instalacji gazowej II generacji. (strzał krzywi ośkę łopatki, lub zatarcie ośki przez nagary z LPG) 2. Aha - pękła mi obudowa aparatu zapłonowego kiedyś - ile się naszukaliśmy czemu tak przerywa.... Poza tym NIGDY nie zawiódł mnie na trasie, a psuł się zawsze pod domem przed, albo po jeździe :P(poważnie)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 E 180KM 132kW [l/100km]

16,2