Ocena kierowcy - Opel Meriva II Mikrovan Facelifting

Adam., 5 lat temu
Silnik 1.4 LPG Turbo 120KM 88kW
Rok produkcji 2017
Opel Meriva II Mikrovan Facelifting 1.4 LPG Turbo  120KM 88kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Ergonomia wnętrza i przecyzyjne prowadzenie auta.
Inne : Brak
Plusy: kompaktowe, wygodne, dosyć komfortowe autko. Dobra ergonomia, fajna pozycja za kierownicą i dobra widoczność tego co na drodze (sporadycznie przeszkadza słupek B) Bardzo sprytnie rozwiązany podział i przesuwanie tylnej kanapy. Fajna opcja z 2 oddzielnymi fotelami z tyłu. Dobra widoczność do przodu i na boki dla pasażerów z tyłu auta. Wady: mała moc silnika jak na taką masę auta (odczuwalne przy ruszaniu, potem jest ok), czasami słupek B przesłania drogę, stosunkowo niewielki bagażnik. Tylne drzwi otwierane pod wiatr są plusem jeśli masz wokół auta tyle miejsca żeby i przednie i tylne otworzyć na oścież, jeśli jest wąsko to raczej to rozwiązanie jest minusem. Umiejscowienie wtyczek elektrycznych bezpośrednio przy wlewie płynu do spryskiwaczy też wydaje mi się kiepskim pomysłem ale to drobnostka.
Nieco za mała moc jak na tą masę lub za duża masa auta jak na tę moc. Niedobór odczuwalny tylko przy ruszaniu. Potem w trakcie jazdy nie ma żadnego problemu. Dobre wyciszenie, choć przy ruszaniu można usłyszeć buczenie spod maski. Ekonomia średnia. Średnie spalanie u mnie to 9l LPG/100km
Początki były słabe. Po ok 5 tys. km jej precyzja doszła do normy. Obecnie (24 tys km.) chodzi naprawdę super. Kwestia dotarcia.
Rewelacja. Świetnie się prowadzi. Biorąc pod uwagę, kubaturę auta i jego wysokość oraz masę jest zaskakująco precyzyjny, pewny i przewidywalny. Zero minusów.
Nie mam uwag choć po roku pewnie trudno się spodziewać jakichś problemów. Oby tak dalej.
Było by 5 gwiazdek gdyby nie dość szeroki słupek B, który sporadycznie (łuk 45%) potrafi nieco przysłonić widoczność. Poza tym wielkość przeszkleń i pozycja za kierownicą daje widoczność zdecydowanie powyżej przeciętnej.
Super. Tylna kanapa to rewelacja. Wygodne fotele, dobra pozycja za kierownicą. Duże uchwyty dla osób z tyłu ułatwiające wysiadanie. Schowki (podłokietnik ze schowkiem na szynach) ze sporym miejscem na drobiazgi poniżej szyn. Miła w dotyku skóra. Materiały wg mnie dobrej jakości.
Wszystko ok choć w trakcie mocnych upałów moc chłodzenia mogła by być nieco większa
Trudno na cokolwiek narzekać. Na siłę (bo to chyba nie to miejsce) można ponarzekać na pojemność bagażnika.
Super. Sporo solidnych uszczelek i wyciszeń daje efekty. Jedynie przy ruszaniu dźwięk silnika potrafi być zbyt głośny.
9l LPG / 100 km. Wg mnie jest ok. Przeglądy i inne sprawy serwisowe w przeciętnych cenach.
54 tys zł - Nie wiem co za te pieniądze można kupić lepszego.
Sporadyczne problemy z czujnikami ciśnienia opon. 1x problem z włączeniem gazu ale był to moment wyjątkowo ekstremalny na trasie (Alpy, upał, ostro pod górę, 300 km jazdy bez przerwy) Generalnie OK
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 LPG Turbo 120KM 88kW [l/100km]