Ocena kierowcy - Opel Kadett E Hatchback

Silnik 1.3 S 75KM 55kW
Rok produkcji 1985
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Kadett E Hatchback 1.3 S 75KM 55kW 1984-1989 - Oceń swoje auto
Inne : Właściwie wszytsko tak jak sie spodziewałem. Opel to dobra marka więc wiedziałem , ze nie rozczaruje mnie ten samochód.
Ogólnie jestem zadowolony z samochodu , bardzo go lubie i nie wyobrażam sobie żeby w moim garażu stał inny samochód. Wozi mi \" tyłek \" 18 lat , woził moje dzieci , które dzis czasem z niego korzystają , robił u mnie za ciężarówkę , limuzynę , ciągnik przyczep i nigdy nie zastrajkował. Choć ma te 26 lat nadal wygląda świeżo choć rdza sie pojawia.
Samochód ma instalacje gazową od 10 lat i silnik już swoje dostał , ale i tak sie dobrze trzyma jak na taki przebieg. Przyspiesza tak ja 26 lat temu po wyjeździe z fabryki , najszybciej nim jechałem 180 , ale to było dawno . Teraz myślę do 170 dojdzie i wystarczy.
Po tylu latach juz chaczy , ale nie tykałem jej od zakupu 18 lat temu. Ma 5 biegów .
W porównaniu do mojego poprzedniego samochodu( duży fiat ) bajka . Nawet po latach prowadzi sie dobrze i bezpiecznie . I to cały czas na oryginalnych częściach !
Widocznośc bardzo dobra w porównaniu do nowszych modeli Opla np. Insignii ( przymierzałem sie , ale odpuściłem ) . Tam jesteś cały zabudowany . Niby bezpiecznie , ale to nie to co w Łezce.
Wszystko pod reką , po tylu latach juz znam na pamięć gdzie co sie znajduje , więc nie muszę odrywać wzroku od drogi.
Wentylacja dobra ,ponieważ mam jeszcze szyberdach . Ogrzewanie takie sobie , ale na zimno nie narzekam.
Bardzo dobrze.Czuje sie w samochodzie wygodnie , pasażerowie raczej nie narzekają . Jestem mechanikiem , więc często wożę części i jeszcze nie zdarzyło sie , zeby zabrakło miejsca.
Jak go kupiłem to było idealnie cicho w środku , a teraz juz gorzej , bo silnik ma troche za sobą.
Jak juz pisałem jestem mechanikiem , więc wszystkich naprawa dokonuję sam . NA zuzycie paliwa nie narzekam , bo i na gazie i na benzynie jest zaodowalające.
Kupiłem go wtedy za miliony jeszcze i nie żałuję. Dostałem kawał solidnego i pojemnego samochodu , którego koszty utrzymania nawet naście lat temu nie przerażały.
Czasem zegarek pada , czasem korbka do otwierania szyb sie zatnie , trzeba po prostu mieć trochę umiejętności i cierpliwości .
Nigdy nie stanął na srodku drogi , nigdy nie zgasł na światłach , zawsze odpala zimą.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 S 75KM 55kW [l/100km]

8,3