Ocena kierowcy - Opel Insignia II Sports Tourer

Szymon_sz, 3 lata temu
Silnik 1.6 CDTI 136KM 100kW
Rok produkcji 2017
Opel Insignia II Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Z zewnątrz samochód jak na klasę średnią wygląda zaskakujaco dobrze, jedyną rzeczą, która mi się nie podoba to pasek chromu który idze nad oknami, po słupku a potem do tylnych świateł, w czarnym auto wygląda troche jak karawan. Silnik 136km całkwiem żwawy, chociaż można mieć zastrzeżenia co do jego wygłuszenia. Poza tym ma przyjemny dzwięk, ekonomia jak to dieslu jest dobra. Po mieście jeden bak paliwa średnio wytarcza na jakieś 800-900 km. w trasie nawet 1100km na jedny tankowaniu. Wnętrze jest bardzo przestronne, duzo miejsca zarówno w pierwszym jak i w drugim rzędzie. Mam 182cm wzrostu i miłem jeszcze bardzo dużo zapasu miejsca nad głową jak i miejsca na nogi. Design deski rozdzielczej bardzo spokojny, mało przycisków. Jedyne we wnętrzu co mi sie nie podoba to to,że zaegary są zapożyczone z poprzedniej generacji i nie pasuja do nowoeczenesnego designu tego auta (wirtualny kokpit jako opcja, której niestety nie posiadam). Bagażnik ogromny. Dla 3 osobowej rodziny absolutnie wystarczający. Zawiesznie jest raczej komfortowe niż sportowe, ale nie samochó w zakrętach nie sparwia wrażenia jakby miał sie zaraz wywrócić. Ogólnie samochód godny polecenia dla kogoś kto szuka rodzinnego kombi lecz lata młodośći raczej ma już za sobą i szuka czegoś spokojnego.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CDTI 136KM 100kW [l/100km]

8,3