Ocena kierowcy - Opel Insignia I Hatchback Facelifting

Maciek, 8 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 163KM 120kW
Rok produkcji 2013
Opel Insignia I Hatchback Facelifting 2.0 CDTI ECOTEC 163KM 120kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
To mój kolejny Opel ale raczej ostatni, mogę stwierdzić że adekwatny stosunek ceny do jakości zakończył się na Astrze III. na tle konkurencji Insignia ma atrakcyjną jedynie cenę i wysokie rabaty, czym kuszą salony. Na każdym kroku coś jest ... niedorobione
Głośny, wibrujący, podczas rozpędzania bardzo głośny, nie zauważyłem konsumpcji ojelu. Coś w nim gwiżdże i serwis też na to chyba gwiżdże
złe wystopniowanie skrzyni, po mieście 50 km/h trzeba jeździć na 3 z wysokimi obrotami bo na 4 ma za niskie obroty, i przy 20 km/h trzeba zejść do pierwszego biegu. trochę to dziwne ale w jeździe miejskiej według mnie kłopotliwe
trzyma się drogi dosyć dobrze, regulacja tłumienia amortyzatorów daje odczuć subtelne różnice
przez tylną szybę mocno ograniczona
może być
3 razy miałem kampanię naprawczą producenta odnośnie klimatyzacji. chyba wreszcie działa tak jakby się chciało. Słychać terkotanie turbin od nawiewów - tzw świerszcz na pokładzie - serwis tego niestety nie słyszy :)
z przodu bez zarzuty, z tyłu jest ciasno nad głową
głośny silnik , słychać opony i nierówności
jeszcze nie wiem, przeglądy nie są drogie
cena jest atrakcyjna dzięki upustom rabatom itp, ale bez rabatów tych aut by raczej nie sprzedali
klima, ruszający się fotel kierowcy, wiatrak od wentylacji, brak komunikacji pilota z autem
awaria czujnika temperatury spalin przy 30000 km , auto unieruchomione - laweta

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 163KM 120kW [l/100km]