Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Krzysiek, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Opel Corsa B Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
auto oceniam dobrze, wysoka jakość wykończenia wnętrza, niezawodność, przy drobnych niedociągnięciach ze skrzynią(ale może to tylko w moim samochodzie jest, pojade z tym na serwis). Samochód wart jest polecenia dla osób, które nie potrzebują samochodu kombi, autp dobre dla kobiet(moja żona jest bardzo zadowolona z tego autka)ale nie tylko, z silnikiem 1.4 auto jest bardzo dynamiczne
Ogólnie autko oceniam dobrze, jest dostć zrywny, chociarz trzeba się pilnować bo za szybkie ruszanie ze świateł sporo płaci się na stacji bęzynowej
no to jest jedyny mankament tego samochodu, nie wiem czy to tylko w moim aucie czasem przy zimnym silniku jest problem z wrzuceniem drugiego biegu, po rozgrzaniu jest już ok
moje autko jak z pewnością wiele w naszym kraju jest autem sprowadzonym z niemiec, więc na układ jezdny nie mogę narzekać, wszystko ok
wystarczająco dobra
wszystko na swoim miejscu, bardzo podoba mi się umiejscowienie wyświetlacza, schowków wystarczająco dużo. ten punkt ok
przed kupnem tego auta czytałem sporo opinii i wielką wadą dla wszystkich była wentylacja, w moim aucie wentylacja jest super, nigdy nie miałem problemu i odparowaniem szyb. Zazwyczaj włączam drugą z czterech prędkości nawiewu i ciepłe powietrze i praktycznie bezszelestnie bardzo szybko szyby wzacają do normy
moim zdaniem jak na gabarytu tego samochodu to jest w nim naprawde sporo miejsca, no może nie na tylnej kanapie dla trzech osób, ale z przodu ok. Jastem osobą wysoką 190cm i przy optymalnym ustawieniu fotela dla mnie osoba za mną też może wygodnie (w miare) usiąść
we wnętrzu jest cicho nawet powiedziałbym bardzo cicho. silnik 1.4 radzi sobie doskonale i bez żądnych problemów, przy tym jest cichy
pod tym względem też nie jest najgorzej, chociaż mogłoby być lepiej. na trasie przy spokojnej jeżdzie (90-110km/h) spalanie jest w grancach 5-5.5l, w mieście chcąc być pierwszym z każdych świateł trzeba liczyć się ze spalanim 7-7,5l.Średnio przy normalnej jeździe jest to ok 6l/100km
Używane samochody są w dosyć wysokiej cenie w porównaniu z innymi markami o podobnych parametrach, ale moim zdaniem warto jest zapłacić ten 1 000 lub 2 000pln więcej. Myślę że ceny utrzymują sie, ponieważ nie ma zbyt wiele cors na giełdach (zwłaszcza 5-cio drzwiowych)
jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów, drobiazgi oceniam bardzo robrze, nic nie skrzypi nic nie lata jak nówka. W porównaniu z astrą corsa jest o klasę wyżej
wymieniać olej filtry zalać paliwem i można jechać gdzie się tylko chce, autko bardzo niezawodne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,2