Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Szymon, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Opel Corsa B Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Ekonomiczność mojej corsy oraz jej niezawodność. Udało mi się kupić naprawdę zadbany egzemplarz.
Cieszę się moją Corsą, przez 2 lata nigdy mnie nie zawiodła.
Silnik oceniam bardzo dobrze, jednak nie jest to auto dla młodych którzy chcą poszaleć ale raczej dla spokojnych kierowców lub krótkich stażem.
Czasami wsteczny nie chce wskoczyć ale wystarczy jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i jest OK.
Przez dwa lata ani razu nie wypadłem z trasy, ani mnie nie zarzuciło, jak na stare i małe autko wpożądku.
Z przodu widać wszystko, ale gorzej z tyłem oraz boczne lusterka też mogłyby być lepsze.
Wszystko pod ręką.
W zimę czy podczas jazdy w kilku lubi sobie zaparować.
Zawszę prowadzę więc dla mnie ok ale ludzie na tyle muszą się trochę pomęczyć ;]
Silnik ma 64 konie więc nie ma co hałasować.
Jestem bardzo zadowolony, moja Corsa pali ok 5,5L\100km więc nie mam co narzekać, części też bardzo tanio ponieważ marka jest powszechna i każdy mechanik sobie radzi z naprawami.
Bardzo dużo Cors na rynku, ceny naprawdę małe a jak ktoś sobie sprowadzi zza granicy tak jak ja to praktycznie grosze.
Z drobiazgów to tylko prawe lusterko nawaliło, to znaczy nie da się go ustawić gałką tylko trzeba ręcznie, nic innego mi do głowy nie przychodzi.
Przez 2 lata użytkowania musiałem wymienić termostat i nagrzewnice, obie kosztowały grosze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

Opel Corsa B Hatchback