Ocena kierowcy - Opel Astra L Sports Tourer

Silnik 1.5 Diesel 130KM 96kW
Rok produkcji 2023
Opel Astra L Sports Tourer 1.5 Diesel 130KM 96kW od 2022 - Oceń swoje auto
Inne : Całe pozytywne wrażenie zostało zatarte po 650km
Karoseria : Dach panoramiczny wysadziło po 650km. Opel odmawia naprawy gwarancyjnej i zachęca (dosłownie) do skorzystania z polisy AC
Przestrzegam przed zakupem tego auta. Nie z powodu tego że same auto jest złe, tylko z powodu podejścia Opla/Stellantisa jako gwaranta. Odebrałem z salonu w piątek, a w poniedziałek wysadziło mi dach panoramiczny. Opel nie chce uznać naprawy gwarancyjnej, pisząc że wada powstała z winy użytkownika. Pani z działu reklamacji, po kilkukrotnych żądaniu ode mnie uzasadnienia decyzji, czy opinii rzeczoznawcy, napisała dosłownie "zachęcamy do skorzystania z polisy AC" i odsyła do serwisu, który absolutnie nie jest zdania że wada powstała z mojej winy. Kierownik serwisu przesłał mi wiadomości wysłane do Opel Polska (Stellantis) i w żadnym miejscu nie stwierdził że winę ponosi użytkownik, a wręcz wskazuje moje przypuszczenia. Polisa AC nie jest od usuwania wad fabrycznych! Samochód 2,5 godziny stał pod firmą, na dozowanym terenie, w dość mocno nasłonecznionym miejscu. Dach wysadziło do góry, tak jakby spowodowały to jakieś naprężenia wewnętrzne (wada samego szyberdachu, montażu, albo co gorsza karoserii). Brak jakichkolwiek śladów na zewnątrz, czy wewnątrz, które sugerowałyby uszkodzenie mechaniczne, np próbę włamania. Mam zdjęcie wykonane przed otwarciem i zamknięciem drzwi, na którym popękane kawałki hartowane szyby są właściwie na swoim miejscu, tylko dach jest pęknięty i wybrzuszony do góry ok. 15cm od drzwi kierowcy. Po otwarciu i normalnym zamknięciu drzwi cześć popękanych kawałków szkła wpadła do środka auta (więc co by się stało przy jakimś uderzeniu?). Nie polecam również wyboru Stellantis Financial Services do finansowania auta, bo o ile wszystko było załatwione ekspresowo, o tyle po szkodzie zostawia się klienta kompletnie samemu sobie.
Jak to diesel, trochę głośny przy rozpędzaniu, ale ogólnie elastyczny i ekonomiczny
Skrzynia Aisin, moim zdaniem lepsza niż ZF w BMW, ale przy awarii Opel podejdzie pewnie tak samo, jak w przypadku mojego auta.
Dość sztywne zawieszenie, jedzie się stabilnie.
Miałem Astrę J i tu jest więcej miejsca z przidu i ma większy bagażnik
Wersja z kamerą 360 stopni, czujniki z przodu i z tyłu
Trochę mało intuicyjne menu
Jest ok
Z przodu ok, z tyłu trochę gorzej, ale mam 196cm, więc za mną będzie mało miejsca.
Przy rozpędzaniu dość głośny, ale później do 130km/godz jest cicho. Więcej nie jechałem, bo przed awarią udało mj się zrobić 650km, więc jeszcze oszczędzałem silnik, żeby się ułożył.
Po 650km pokazuje spalanie 5,5l przy spokojnej jeździe, ale głównie autostradą i eską.
Cena dobra, ale podejście Opla jako gwaranta jest żałosne. Przez to nie polecam
Zrobiłem 650km do pierwszej awarii.
Po 3 dniach od odbioru auta pęka szklany dach, a Opel odmawia naprawy gwarancyjnej. Trzeba się domagać uzasadnienia dezycji kilkukrotnie, bo po prostu piszą że nie uznali i tyle, a później i tak piszą bzdury, że "zespół wykwalifikowanych fachowców" ustalił to czy tamto, a mam wiadomości z serwisu do Opel Polska i nie jest to prawdą. Sam serwis przychyla się do moich wniosków, ale bez zgody Opel Polska nie zrobi mi tego w ramach gwarancji, bo sami będą musieli pokryć koszty.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Diesel 130KM 96kW [l/100km]

5,6