Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

Michał, 12 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Opel Astra J Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jakość wykonania, materiałów oraz przestronność kabiny.
Z zakupu Astry jestem bardzo zadowolony, myślę że sensownym rywalem jest Focus. Reszta raczej stylistyką i jakością nie nadąża. A dla mnie to akurat jest ważne, niezawodność to dodatkowy atut, przestronność jedna z najlepszych w klasie, bagażnik jak na hatchbacka całkiem spory. Silnikowi też wiele nie brakuje (elastyczność) ale gdybym miał się do czegoś przyczepić to pewnie byłoby to. Cena po negocjacjach w salonie całkiem atrakcyjna. Kolejny raz na pewno zdecydowałbym się na Astrę, ewentualnie może na silnik 1,6T który pali niewiele więcej a jest żwawszy...
Silnik dobry...Mógłby być nieco żwawszy ale za to swoją moc rozwija płynnie. Pali rozsądne ilości paliwa, natomiast poprawić należy chyba przełożenia bo elastyczność nie jest mocną stroną auta z tym silnikiem. Ogólna ocena 4:)
Jak dla mnie jest rewelacyjna- taka jak lubię tzn. biegi wchodzą wyraźnie z lekkim oporem z ładnym kliknięciem. Bardzo ergonomiczna i przyjemna gałka zmiany biegów. Zasłużone 5!
W porównaniu z konkurentami układ jezdny jest twardawy, bardzo precyzyjny, przyjemny w zakrętach kosztem nie najlepszego tłumienia nierówności...nie można mieć wszystkiego.
Hmm...Ogólnie nie jest źle ale trzeba się przyzwyczaić gdyż przedni słupek potrafi sporo zasłonić. Do tyłu również nie jest bajecznie. Lusterka duże - wszystko jak należy.
Na wysokim poziomie, wszytko pod ręką, sporo schowków, duże boczne kieszenie, chłodzony schowek a to wszystko w połączeniu ze świetną stylistyką.5!
Bez uwag. Szybko grzeje i szybko schładza. Pokrętła duże i łatwe w obsłudze.
Miejsca nie brakuje nigdzie, spory zakres regulacji. Ustawny i spory bagażnik który w porównaniu do poprzedniej Octavii wydaje się mały.
Dobre ale mam wrażenie że mogłoby być lepiej.
Hmm...zawsze może palić mniej ale ogólnie jak na moc jest rozsądnie:)
Jeśli dobrze poszukamy i wynegocjujemy cenę to robi się całkiem przyjemnie. W salonach innych marek nie dają takich upustów. Jakością auta jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Na razie brak jakichkolwiek i mam nadzieje że tak zostanie.
Jw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]