Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

alvaro7, 10 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra H Hatchback 5d 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak do takiego "małego" autka silnik 1.9cdti dth to bardzo dobry wybór-mocny i oszczędny.
Mało schowków i ma kilka wad związanych z : elektryką(pęka izolacja przewodów elektrycznych w miejscach narażonych na zginanie-przejście wiązki ze słupka b do tylnych drzwi) karoserią(pojawiają się pęcherzyki pod lusterkami i listwą ozdobną drzwi bagażnika) Silnikiem(spadła listwa sterująca klapami wirowymi) Ale są to typowe usterki astry h o których można dowiedzieć się z internetu. Ja doceniam inne zalety,które wpływają na frajdę z posiadania tego autka-design oraz eco+power.
Bardzo dobrze się zbiera,ma spory moment obrotowy więc nie trzeba często redukować. Troszkę bałem się typowego świstu turbiny w zakresie 1400-1600 obr. ale przejechałem już 10000 km i nic złego się nie dzieje-a lubię przycisnąć.Ten typ tak ma i nie ma się czego bać. Słaba strona to wadliwa konstrukcja listwy sterującej klapkami wirowymi ale można kupić zmodernizowany fachowo kolektor już za 400pln. Następny minus za to,że słabo grzeje w mroźne dni-wymienię termostat i kto wie-może zmienię zdanie
Auto ma 10 lat ale jeździłem 23 letnią audi 80 i w audi biegi wchodziły o wiele lepiej. Często wsteczny ciężko wchodzi i piątka też czasem tak na "dopchnięcie". Na pewno musi obejrzeć to mechanik i zdiagnozować przyczynę
Tutaj nie mam zastrzeżeń.Jak dbasz tak masz.
Parkowanie bez czujników cofania nie byłoby takie proste,bo widoczność do tyłu jest ograniczona.
Seryjne audio zasługuje na pochwałę.Przydałby się wskaźnik temp. silnika.
Słabo grzeje w zimie ale może to wina termostatu-wymienię to się przekonam.
Przydało by się więcej schowków-mam wersję bez podłokietnika a chcąc mieć coś pod ręką to nie ma takiej opcji.
Jak na common-rail uchodzący za cichszy od pompowtrysków to w kabinie jest moim zdaniem głośno-słabe wyciszenie.
Te rzeczy które psują się w tym modelu nie są zbyt tanie ale dostępność części jest bdb.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

5,7