Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

astrodiesel, 11 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Opel Astra H Hatchback 5d 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : chociaż to pomysł Fiata, jest genialny, kiedy zasięgałem opinii jakie auto kupić z jakim silnikiem mechanik prócz VW wymienił właśnie 1.9CDTI 120 lub 150 KM
Przeniesienie napędu : koło dwumasowe przy ok. 150.000km to raczej norma
Inne : chłodnica klimatyzacji w 6 letnim aucie i w/w przebiegu do wymiany
elastyczność jest ok, jeśli chodzi o kulturę pracy również ok, ma swój charakterystyczny terkot inny niż VW, inny niż Toyota. Ten silnik w tak niewielkim aucie to sama przyjemność.
Dość dobrze chodzi, nie stwierdziłem zgrzytów, dość szybka, nie jest to sportowa skrzynia ale można sprawnie biegi zmieniać, miejsce położenia lewarka zmiany biegów bardzo wygodne
auto stworzone do szybkiej jazdy, szczególnie na autostradach, w zakrętach troszkę gorzej chociaż też nieźle, przy 205 km/h w Niemczech na autostradzie jechałem bezstresowo, bardzo dobrze trzyma się drogi, w środku im szybciej tym ciszej, ale do pewnej prędkości ok. 140km/h, potem słychać szum wiatru, silnika wogóle
jest ok, duże lusterka wsteczne, fotochromatyczne lusterko wewnętrzne - super sprawa
ok chociaż trochę mało schowków
ok
z tyłu tak jak w innych kompaktach
jak na kompakta uważam że super
miasto max 7,3 litra/100km ale tyle koników musi coś jeść, nie jeżdżę wolno i ekonomicznie, trasa od 5,2 do 6,8 prędkość do 120km/h, przy 150km/h około 6,8. Być może eco driver zrobi lepsze wyniki ale wtedy polecam benzynę 1,6 i proszę bardzo, ja wykorzystuję moje 150KM
za auto używane z takim silnikiem ok
drobiagi - w zimie odkleił się wkład lewego lusterka podgrzewanego elektrycznie, nowy wkład /szkło i plastik mocujący/ to koszt 35zł w sklepie opla więc się smiałem, - końcówki drążka stabilizatora dobre zamienniki 2x 56złotych, wymieniłem sam w ciągu 1 godziny, gorsze zamienniki są po 35 złotych ale nie polecam po co wymieniać je po roku, -
trzeba się pogodzić z kilkoma rzeczami: - dwumas przy 150 tyś km, przy tej mocy to normalka, i proszę nie pisać że VW wytrzymuje więcej, zależy jak kto jeździ - ale koszt u dobrego mechanika on kupuje części ze swoimi zniżkami to około 2700zł z robocizną - tyle zapłaciłem - Ford chyba jest trochę droższy :) - w oplu mankament to chłodnica klimatyzacji, jest pierwsza od czoła pojazdu i najbardziej narażona na warunki atmosferyczne, błoto, latające kamienie itd.trzeba się liczyć że w aucie 5-6 letnim przy przebiegu ok 170 tyś.km może tracić szczelność.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

6,2