Ocena kierowcy - Opel Astra H GTC

Fan Opel, 3 miesiące temu
Silnik 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Opel Astra H GTC 1.8 ECOTEC 140KM 103kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Auto dość tanie w eksploatacji oraz w miarę dynamiczne (gdyby było turbo, to byłby ogień, a tak w miarę się zbiera). Generalnie bym kupił drugi raz, tylko trzeba uważać na zaniedbane modele, bo takich jest pełno, przez to, że ten samochód a przede wszystkim silnik wymaga trochę zainteresowania.
Taki se ten silnik, w miarę dynamiczny, największym plusem jest jego prostota, najbardziej wkurzające są problemy z cewkami zapłonowymi, które trzeba wymieniać co 20tys km. Plus często termostat u mnie zdycha, tak co pół roku, ale czytałem, że to przypadłość tego silnika. Generalnie są to problemy, które zamykają się w 200 - 300 zł, więc nie ma tragedii.
Szkoda, że nie ma 6 biegu, a tak to zwyczajna poprawna 5 stopniowa skrzynia biegów.
To auto nie boi się zakrętów, więc chyba to jest najfajniejsza rzecz w tym aucie.
Jak to Opel, lubi trochę rdzewieć, może nie na wylot, ale no trochę lubi rudej podłapać.
Na początku było mi dziwnie, teraz już jestem przyzwyczajony.
Nie jest to auto klasy premium, więc jest poprawne.
Klimatyzacja w moim aucie sprawia problemy, już raz wymieniałem chłodnicę, chociaż jak mówię, te usterki mogą wynikać z tego, że trafiłem na lekko zaniedbany model.
Przy 140 jest po prostu głośno, w innych prędkościach do przeżycia.
Do tego auta są bardzo tanie części i większość mechaników ogarnia, bo nic w Oplach nie zaskakuje.
Cewka zapłonowa, termostat
Klimatyzacja