Ocena kierowcy - Opel Astra H GTC

Wookash99, 4 miesiące temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra H GTC 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt samochodu jest poprawny. Kupiłem auto, gdzie nie dało się zdiagnozować niektórych wad (rozrusznik, cewka). Świadomie trzeba podejść do poboru oleju. Od niemalże 200 tys. instalacja LPG daje radę, jednak czas na wizytę u gazownika.
Inne : Rozrusznik, cewka, pobór oleju przez silnik.
Auto zupełnie poprawne. Wady, które posiada wynikają z designu samego auta. Polecam młodym osobom - łatwość napraw i tanie części. Ponadto z odpowiednimi felgami może wyglądać na bardziej sportowe niż jest w rzeczywistości.
Wada olejowa tej rodziny silników Opla. Aktualny pobór oleju to 1l/600km. Nie jest to stan agonalny, lecz bardzo bliski agonalnemu. Wycieki spod pokrywy zaworów, częsta konieczność wymiany zestawu cewek zapłonowych przy korzystaniu z LPG. LPG jest też jego główną zaletą - biorąc pod uwagę koszty związane z silnikiem, bez gazu jazda jest według mnie nieopłacalna.
Nie mogę się do czego przyczepić. Piąty bieg mógłby być "nadbiegiem". Bez tego jest trochę hałasu przy prędkościach autostradowych.
Układ jest zwarty, sztywny.
Korozja zaczyna brać błotniki przednie oraz klapę tylną. Można z nią walczyć, ale ostatecznie wygra - w końcu Opel :)
Bardzo mała szyba tylna. Bez czujników parkowania trudno szacować odległość przy cofaniu.
Siedzi się jak na krześle - tak bym określił miękkość foteli. W porównaniu do Peugeota 307 z tego samego rocznika, komfort zdecydowanie mniejszy. Brak miejsca na odłożenie telefonu.
Jeżdżę z nienabitą klimą - nie jest mi potrzebna. Nagrzewnica działa poprawnie, auto nagrzewa się w ciągu 5 minut.
Wersja GTC - wiedziałem na co się piszę. 4 osoby dorosłe OK, 5 już ścisk. W bagażniku miejsca sporo, po rozłożeniu kanapy można przewieźć rower.
Hałasuje tylko silnik, wiatr nie jest zbyt uciążliwy.
Koszty są umiarkowane, wynikają z eksploatacji - w ciągu 4 miesięcy wymieniłem tylne hamulce (300 zł), cewkę (400 zł) i rozrusznik (750 zł). Pali 8 LPG w jeździe mieszanej, 6 w trasie, 10 w mieście w korkach. Zaskoczyła mnie tylko cewka i rozrusznik.
Zapłaciłem 9 000 PLN za auto z LPG. Uważam, że nie była to wygórowana cena w tym stanie.
Przestały działać spryskiwacze. Silnik gaśnie na LPG i obrotach jałowych losowo - usterka do ogarnięcia przez gazownika.
Unieruchomił mnie rozrusznik - trzeba było palić na popych. Z uszkodzoną cewką można jechać, ale słabo przyspiesza. Z jednej strony to części eksploatacyjne, z drugiej strony denerwujące. Z tyłu głowy trzeba mieć, że prędzej czy później będzie potrzebny remont silnika ze względu na pobór oleju w tej rodzinie silników (pierścienie tłokowe).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Opel Astra H GTC 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW