Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra F Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1991-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Trwałość jednostki napędowej!
Karoseria : rdzewienie nadwozia
Niezwykle wytrzymały przy regularnej obsłudze! Na tym silniku zrobiłem bez 2 tysięcy km 300 tys. km i to jeżdząc na krótkich odcinkach i w Warszawskich korkach. Z tego 210 tys. km przejechałem na prymitywnej instalacji gazowej, co spowodowało wypalenie zawru na 3 cylindrze i w konsekwencji wykruszonych cząstek zaworu cylinder uległ szybszemu żużyciu! Jednak należy oddać, że silnik praktycznie bezusterkowy. Poza tą naprawą nie miałem żadnych usterek! Przy przebiegu ok. 160 tysięcy wymieniłem tarczę sprzęgła ze względu na naturalne zużycie. Jednostka napędowa zbyt słaba do masy pojazdu i paliwożerna. W korkach warszawskich śr. spalanie gazu to ok. 12 l na 100 km. przy końcowym przebiegu. Przy przebiegu ok. 100 tys. km. spalanie nie przekraczało w ruchu miejskim 10,5 l na 100 km. Jestem pewien, że jeżeli by nie nastąpiło uszkodzenie zaworu i samochód nie był zasilany gazem to mógłby przebieg bezawaryjnej pracy przekroczyć 400 tys. do 500 tys. km.
Skrzynia pracowała przez cały okres eksploatacji bezawaryjnie. Wymieniłem przy ok. 200 tys. km. łącznik drążka zmiany biegów koszt ok. 20 pln.
Bardzo trwały, mimo naszych dróg geometria po 120 tys. trzymała parametry fabryczne. Dopiero przy przebiegu 180 tys. km. wymieniłem komplet amortyzatorów, wachacze z przodu oraz prawą sprężynę z tyłu, która uległa pęknięciu.
Dobra. Jednak szyby fatalnie parowały przy deszczu!
Bez uwag.
Wentylacja fatalna od nowości. Parowanie szyb!
Dużo miejsca!
Poprawne!
W korkach warszawskich śr. spalanie gazu to ok. 12 l na 100 km. przy końcowym przebiegu. Przy przebiegu ok. 100 tys. km. spalanie nie przekraczało w ruchu miejskim 10,5 l na 100 km. Przeglądy w ASO zbyt drobie, wykonywałem u mechanika, który był pracownikiem ASO za pół ceny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

8,6