Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

Rok produkcji 1998
Opel Astra F Kombi 1.4 i 60KM 44kW 1991-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczna jednostka
Karoseria : korozja
Astrę kupiłem gdy miała 105000 km przebiegu, od znajomego pierwszego właściciela w 2005 roku. Była autem lekko powypadkowym, ale nie zmsakrowanym. Naprawił ją solidnie znajomy warsztat. Przy przebiegu 185000 km założyłem do niej instalację gazową i eksploatowałem do przebiegu 265000 km. Teraz już nie jeżdżę tym autem - jest wystawiona na sprzedaż.
Silnik o małej mocy, jednak pozwala na w miarę bezstresową jazdę. Niezwykle ekonomiczna i bezawaryjna jednostka.
Żadnych problemów. Biegi wchodzą precyzyjnie. Skrzynia dobrze zestopniowana
Dobre własności jezdne, przy minimalnych kosztach utrzymania. Znakomicie znosi polskie powybijane drogi.
Dobra widoczność we wszystkich kierunkach. Na pochwałę zasługują lusterka boczne. Niestety w moim egzemplarzu parowanie szyb utrudniało widoczność, ale o tym w innym dziale.
Wygodne fotele, sporo miejsca na drobiazgi, jest gdzie postawić kawę podczas jazdy. Znakomity, ustawny,pojemny i łatwy do załadunku bagażnik.
Niestety, to najsłabszy punkt mojej Astry. Uciążliwe parowanie szyb, a w zimie chłodno dla pasażerów tylnej kanapy.
Wystarczająco miejsca z przodu, mało na kolana z tyłu, bagażnik super.
Nie jest to samochód zbyt wysokiej klasy, więc nie jest super cicho. Dłuższe podróże jednak nie są męczące, chyba, że jest gorąco i trzeba podróżować z uchylonymi szybami (auto nie ma klimy).
Samochód bardzo ekonomiczny. Zużywa 6,5 l/100km benzyny i 8,5 l/100km LPG. Części tanie i dostępne. Auto nie psuło się zbyt często. To jeden z najmocniejszych atutów tego samochodu.
Auto kosztuje niewiele, jest tanie w utrzymaniu i przy w miarę regularnym serwisowaniu odwdzięcza się bezawaryjnością.
centralny zamek czasem nie domagał (nie fabryczny opla)
Bardzo przewidywalna i nieuciążliwa eksploatacja. Auto niczym poważnym nie zaskoczyło, wszystko starałem się wymieniać na czas podczas przeglądów. Niestety pojawiły się ślady korozji na nadwoziu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,6