Ocena kierowcy - Nissan Qashqai III Crossover

Spiner74, 5 miesięcy temu
Silnik 1.3 DIG-T MHEV 140KM 103kW
Rok produkcji 2024
Nissan Qashqai III Crossover 1.3 DIG-T MHEV 140KM 103kW od 2021 - Oceń swoje auto
Inne : Dobra jakość wykonania wnętrza i praca skrzyni manualnej.
Samochód przeciętny, wymaga opracowania następcy, bo konkurencja odjechała. Mam ten samochód jako zastępczy, mam Sportage V w benzynie 150km i do tego samochodu będę Nissana porównywał. Nissan ma dużo słabsze światła mijania i drogowe, to najsłabszy punkt tego auta. Niby ledy a jednak bieda w nocnej jeździe. Wewnątrz mniejszy samochód, fotele na max 170cm wzrostu, krótsze siedziska. Za to na plus np bezprzewodowy android auto i lepsze wykończenie deski rozdzielczej.
Wrażenie dynamiki słabsze niż w Kia. Niby tylko 10km, ale to auto nie ma ducha. Nie wiem na ile winna jest ekologia, bo czasem samochód dławi się przy ruszaniu, ale jak ruszymy, to jest już jest ok, z tym że charakter silnika preferuje spokojną oszczędną jazdę.
Bardzo dobra skrzynia manualna. Mam co prawda całkiem nowy samochód i jeszcze dźwignia przesuwa się, lekkim oporem, ale tak samo było w moich poprzednich nowych autach, po kilku tysiącach ten efekt ustępuje.
Sprężysty raczej niż komfortowy.
Bez uwag. Nic nie trzeszczy, wszystko dobrze zamontowane.
Bardzo dobra.
Wszystko pod ręką, żadnych problemów po przesiadce z innego auta. Fajny tempomat, lepszy niż w Kia. Świetna kamera 360, tutaj seryjna, w sportage za dopłatą.
Bardzo dobra.
Nie brakuje miejsca, chociaż Kia daje większe poczucie przestrzeni.
Przeciętne.
Spalanie w jeździe poza miastem około 7l/100. Co do reszty nie mam informacji.
To niezły samochód. Kiedyś był dominatorem tego segmentu, dzisiaj jego przeciętność powoduje że spada w rankingach sprzedaży.
Brak.
Brak.