Ocena kierowcy - Nissan Note I Mikrovan

Mr Hagen, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2006
Nissan Note I Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Auto w sam raz dla mnie. Kupiłem najwyższą wersję (tą z okładki katalogu :) Tekna z inteligentnym kluczykiem i pakietem komfort. Auto jest bardzo ładne (nielicząc świateł :/). Jest pełen luksus. Wygodnie i dynamicznie się jeździ. Autko świetne!!! Zastanawiałem się jeszcze nad Grande Punto ale przy tym wyposażeniu jest on droższy o prawie 8000zł. Lubię nim jeździć dla samego jeżdze
Silnik 1,6 to przy tym aucie totalny wypas! ;) Duża dynamika, małe spalanie. Bajka! Wziąłem silnik 1,6 żeby miał lepszą dynamikę.
Dobrze zestopniowana. Gałka skrzyni ma krótki skok. Mi to odpowiada, we fiatach były wieksze skoki. Czasem wsteczny nie wchodzi za pierwszym razem, ale nie ma to wielkiego znaczenia.
Jak na swoją sylewetkę bardzo dobrze trzyma się drogi. Moja wersja ma ESP więc to też może kiedyś pomóc. Jak w poprzednich ocenach: trochę czuć dziury na drodze. Ale jestem zadowolony.
BOCZNE LUSTERKA - OGROMNE !!! Świetna widoczność w przez nie. Nie ma problemu ze słupkiem tylnym, jak w punto. Za to szyba tylna jest malutka i luterko wewn. też nie poraża wielkością. Ogólnie 4+.
Fotele dobrze trzymają. Dość sztywne. Niestety przy moim lekkim skrzywieniu kregosłupa fotele zmuszają mnie do prostowania się. Niestety nie spotkałem wygodniejszych foteli niż w Punto II. W nim są miękkie, ale pewnie niezbyt zdrowe. Bardzo dobrze rozmieszczone przyciski, mam jedynie zastrzeżenie do przycisków ustawienia lusterek bocznych. Ale z tego nie korzysta się zbyt często, więc nie jest to jakimś problemem.
Mam wersję z automatyczną klimatyzacją. Jest genialna ( nigdy wcześniej nie miałem automatycznej klimy w aucie). Szybko grzeje, szybko chłodzi. Ogrzewanie może być kompletnie bezobsługowe. Łącznie z ogrzewaniem lusterek.
Duużo miejsca jak na samochód tej klasy. Może przednie siedzenia są troche blisko siebie, ale nie jest to s-max. Z tyłu więcej miejsca niż w mondeo czy focusie. Jest to okupione mniejszą przestrzenia bagażową, ale tego właśnie chciałem. Dużo miejsca z tyłu:)
Nie mam zastrzeżeń, na postoju go nie słychać, a w jeździe jest w normie ( nie to co w fusion czy golfie IV - masakra ).
Zużycie niższe niż w specyfikacjach. Przeglądy wynegocjowałem darmo na gwarancji, więc nie przejmuję się. :)
Gdybym miał jeszcze raz kupować to bym się nie wachał. Zapłaciłem 63750zł razem z alarmem, czyjnikiem parkowania, oponami, dywanikami, chlapaczami, dwoma gratisowymi przegladami ( w sumie 900 za przeglądy do przodu). Tapicerka częściowo ze skóry, czerwona nić :), przyciemniane szyby, alu 16 cali. Wypas. Nigdy mnie to nie kręciło, ale to auto zupełnie inaczej się prezentuje w tej konfiguracji. Warte swojej ceny.
Wszystko wykonane idealnie. Bardzo mi się podoba. Jedna głupia sprawa. Przy kolumnie kierownicy, pod pedałami, jest mała blaszka, która mi zawadzała i brzęczała na zakrętach. Podjechałem do serwisu i mi ją podgieli. Standard w Note. Zbędna część i sami nie wiedzą po co.
Nie miałem okazji sprawdzić i mam nadzieje nie mieć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

6,4